Liga japońska - 9. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Yokohama FC 2-1 (1-0)

W pojedynku 9. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Gamby zwyciężyła z Yokohama FC 2-1 (1-0). Mecz na Suita City Football Stadium w Suicie obejrzało 4 638 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2020-08-08 12:00 | Stadion: Suita City Football Stadium | Widzów: 4638 | Arbiter: K. Koya
Koki Saito 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Gamby wygrał jeden raz, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Ademilson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gamby, strzelając gola w 34. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Kosuke Onose.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gamby.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Kosuke Onosemu z Gamby.

Drużyna Yokohama FC otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Koki Saito. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Yusuke Minagawy.

W 62. minucie Yuji Ono został zastąpiony przez Shu Kuratę. W tej samej minucie trener Gamby postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Patric, a murawę opuścił Ademilson. Patric spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Yokohama FC doszło do zmiany. Leandro Domingues wszedł za Kokiego Saita.

Trener Yokohama FC postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Takuyę Matsuurę i na pole gry wprowadził napastnika Yukiego Kusana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 79. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Gamby: Kosuke Onose, Hiroki Fujiharu, Takashi Usami, na ich miejsce weszli: Ryu Takao, Yuya Fukuda, Kazuma Watanabe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maguinha, Yusuke Minagawy zajęli: Kohei Tezuka, Abdurahim Laajab. W 81. minucie kartką został ukarany Young-gwon Kim, zawodnik Gamby.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gamby w 90. minucie spotkania, gdy Patric zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Yosuke Ideguchi.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Yuta Minami
79′ Hiroki Fujiharu
Magno José da Silva82′
81′ Young-gwon Kim
Yusuke Matsuo
50′ 79′ Kosuke Onose
Takuya Matsuura74′
Shinya Yajima
Kensuke Sato
85′ Takashi Usami
Tatsuki Seko
 34′ 62′ Ademilson Braga Bispo Junior
Koki Saito  60′ 74′
62′ Yuji Ono
Yusuke Minagawa87′
Kei Ishikawa
Akinori Ichikawa
79′ Ryu Takao
Yuki Kobayashi
Yasuhito Endo
Masakazu Tashiro
79′ Yuya Fukuda
Leandro Domingues Barbosa74′
62′ Shu Kurata
Kohei Tezuka82′
62′  90′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Yuki Kusano74′
85′ Kazuma Watanabe
Abdurahim Laajab87′

Arbiter nie ukarał zawodników Yokohama FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Yokohama FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.