Liga japońska - 9. kolejka J League: Vegalta Sendai - Gamba Osaka 2-1 (1-1)

28 kwietnia na Yurtec Stadium Sendai odbył się pojedynek 9. kolejki japońskiej J League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Gamby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Vegalty Sendai 2-1. Na stadionie stawiło się 16 004 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-28 06:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 16004 | Arbiter: Y. Yamamoto
Young-gwon Kim 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Gamby wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gamba: Kosuke'owi Onose'owi w 11. i Shu Kuracie w 27. minucie.

Wysiłki podejmowane przez zespół Gamby w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie bramkę zdobył Young-gwon Kim. Asystę przy golu zanotował Shinya Yajima.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu Katsuya Nagato wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Yoshiki Matsushita.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Vegalty Sendai postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Kainę Yoshia. Na boisko wszedł Kunimitsu Sekiguchi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Gamby doszło do zmiany. Yasuhito Endo wszedł za Ademilsona.

W 79. minucie za Yoshikiego Matsushitę wszedł Keiya Shiihashi. W 82. minucie Ryo Germain został zmieniony przez Shuna Nagasawę, co miało wzmocnić zespół Vegalty Sendai. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kosuke'a Onose'a na Tatsuyę Tanakę. Trener Gamby postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Shu Kuratę i na pole gry wprowadził napastnika Ryotara Meshina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Shun Nagasawa. Przy zdobyciu bramki pomagał Takayoshi Ishihara.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Genta Miura
 45′ Katsuya Nagato
Jae-Suk Oh
Masato Tokida
Koki Yonekura
Takayoshi Ishihara
Yasuyuki Konno
79′ Yoshiki Matsushita
Shu Kurata27′ 88′
Shingo Tomita
Kosuke Onose11′ 84′
71′ Kaina Yoshio
Shinya Yajima
Ramon Lopes de Freitas
Ui-jo Hwang
82′ Ryo Germain
Ryu Takao
71′ Kunimitsu Sekiguchi
Yasuhito Endo79′
79′ Keiya Shiihashi
Takahiro Ko
Naoki Ishihara
Tatsuya Tanaka84′
82′  90′ Shun Nagasawa
Ryotaro Meshino88′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Vegalty Sendai żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.