Liga japońska - 9. kolejka J League: Shimizu S-Pulse - Urawa Red Diamonds 0-2 (0-0)

W spotkaniu 9. kolejki japońskiej J League, które rozegrane zostało 28 kwietnia, drużyna Shimizu S-Pulse przegrała z Urawą Red Diamonds 0-2 (0-0). Mecz na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej obejrzało 18 246 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-28 09:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 18246 | Arbiter: Y. Nishimura
Shimizu S-Pulse
Urawa Red Diamonds Saitama
0
2
Maurício Antônio 72'
S. Koroki 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Jedenastka Urawy Red Diamonds wygrała aż 18 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 11.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie za Chong Tese wszedł Douglas. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Urawy Red Diamonds doszło do zmiany. Koya Yuruki wszedł za Yukiego Mutę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Urawy Red Diamonds w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie bramkę zdobył Maurício.

Od 77 minuty boisko opuścili zawodnicy Shimizu S-Pulse : Keita Nakamura, Koya Kitagawa, na ich miejsce weszli: Jumpei Kusukami, Yuta Taki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kazukiego Nagasawy, Ryosuke'a Yamanaki zajęli: Kai Shibato, Takuya Iwanami.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Urawy Red Diamonds w 90. minucie spotkania, gdy Shinzo Koroki zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Koya Yuruki.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Takuya Aoki
77′ Keita Nakamura
Ewerton da Silva Pereira
Renato Augusto Santos Junior
Kazuki Nagasawa86′
61′ Tese Chong
Shinzo Koroki  90′
80′ Koya Kitagawa
Kai Shibato86′
77′ Jumpei Kusukami
Tomoya Ugajin
80′ Yuta Taki
Koya Yuruki72′
61′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Andrew Nabbout

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.