Liga japońska - 9. kolejka J League: Nagoya Grampus - Sanfrecce Hiroszima 1-0 (1-0)

W pojedynku 9. kolejki japońskiej J League, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Nagoi Grampus zwyciężył z Sanfrecce Hiroshima 1-0 (1-0). Mecz na Toyota Stadium w Toyocie obejrzało 40 000 widzów.

9. kolejka Japonia - J1 League
2019-04-28 08:00 | Stadion: Toyota Stadium | Widzów: 40000 | Arbiter: A. Ikeuchi
Nagoya Grampus
Sanfrecce Hiroszima
1
0
N. Maeda 38'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna Sanfrecce Hiroshima wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu zdobył Naoki Maeda dla zespołu Nagoi Grampus. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nagoi Grampus.

W 56. minucie Naoki Maeda zastąpił Yukiego Somę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Yusuke Minagawa wszedł za Taishiego Matsumota.

W 73. minucie w drużynie Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Tsukasa Morishima wszedł za Gakuta Notsudę. Trener Sanfrecce Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Emila Salomonssona i na pole gry wprowadził napastnika Rhaynera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Kosei Shibasaki
90′ Ariajasuru Hasegawa
Gakuto Notsuda73′
87′ Ryuji Izumi
Kyohei Yoshino
 38′ 56′ Naoki Maeda
Tsukasa Morishima73′
90′ Yuki Kobayashi
Rhayner Santos Nascimento82′
56′ Yuki Soma
Kohei Shimizu
87′ Shuhei Akasaki
Yusuke Minagawa66′

Drużyna Nagoi Grampus zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.