Liga japońska - 8. kolejka J1 League: Consadole Sapporo - Vissel Kobe 2-3 (1-2)

2 sierpnia na Sapporo Dome odbyło się starcie 8. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Visselu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Visselu 3-2. Na stadionie zasiadło 4 675 widzów.

Douglas 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Visselu wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Kyogo Furuhashi został zmieniony przez Keijira Ogawę.

Nagle to piłkarze Consadole Sapporo otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Takuma Arano.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Visselu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Hotaru Yamaguchi. W zdobyciu bramki pomógł Douglas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visselu w 45. minucie spotkania, gdy Douglas zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Daigo Nishi.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 48. minucie Takuma Arano ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Hirokiego Iikurę, piłkarza gości.

Niedługo później Hotaru Yamaguchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Visselu, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Gotoku Sakai.

Kibice Consadole Sapporo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Takura Kaneka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Hiroki Miyazawa. Niedługo później trener Visselu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Leo Osakiego. Na boisko wszedł Hirofumi Watanabe, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Od 77 minuty boisko opuścili piłkarze Consadole Sapporo: Daiki Suga, Kazuki Fukai, Ryosuke Shindo, na ich miejsce weszli: Kosuke Shirai, Kim Min-Tae, Douglas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergiego Sampera, Douglasa, Andresa Iniesty zajęli: Yuta Goke, Junya Tanaka, Takuya Yasui.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Hiroki Iikura58′
86′ Ryosuke Shindo
Dankler Luis de Jesus Pedreira
Shunta Tanaka
Daigo Nishi
Yoshiaki Komai
Leo Osaki77′
 29′, 48′ Takuma Arano
Gotoku Sakai
Chanathip Songkrasin
Thomas Vermaelen
Lucas Fernandes
Andres Iniesta90′
79′ Kazuki Fukai
Sergi Samper77′
73′ Hiroki Miyazawa
Hotaru Yamaguchi  31′, 62′
Tomoki Takamine
Dyanfres Douglas Chagas Matos  45′ 90′
79′ Daiki Suga
Kyogo Furuhashi11′
Kawin Thamsatchanan
Daiya Maekawa
79′ Min-Tae Kim
So Fujitani
Ryota Hayasaka
Hirofumi Watanabe77′
73′ Takuro Kaneko
Yuta Goke77′
79′ Kosuke Shirai
Takuya Yasui90′
86′ Douglas Felisbino de Oliveira
Keijiro Ogawa11′

Junya Tanaka90′

Jedenastka Consadole Sapporo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Consadole Sapporo żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Visselu dokonał pięciu zmian.