Liga japońska - 7. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Nagoya Grampus 2-0 (1-0)

11 listopada na EDION Stadium odbył się pojedynek 7. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce' Hiroshima i Nagoi Grampus. Mecz zakończył się zwycięstwem Sanfrecce' Hiroshima 2-0.

T. Morishima 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań zespół Nagoi Grampus wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sanfrecce' Hiroshima w 16. minucie spotkania, gdy Leandro Pereira strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Hayao Kawabe.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Toshihiro Aoyama z drużyny gospodarzy. Była to 40. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sanfrecce' Hiroshima.

Trener Nagoi Grampus wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryotara Ishidę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mu Kanazaki. W 57. minucie kartkę otrzymał Shinnosuke Nakatani z Nagoi Grampus.

W 69. minucie za Shumpeiego Narusego wszedł Oh Jae-Suk. W tej samej minucie w drużynie Nagoi Grampus doszło do zmiany. Naoki Maeda wszedł za Yukiego Somę. Chwilę później trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Douglas Vieira, a murawę opuścił Yuya Asano.

W tej samej minucie w jedenastce Sanfrecce' Hiroshima doszło do zmiany. Yoshifumi Kashiwa wszedł za Yusuke Chajimę.

Zespół Nagoi Grampus ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 79. minucie wynik na 2-0 podwyższył Tsukasa Morishima.

Między 82. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Sanfrecce' Hiroshima: Shunki Higashi, Leandro Pereira, Toshihiro Aoyama, na ich miejsce weszli: Akira Ibayashi, Ryo Nagai, Ezequiel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Takujego Yonemota, Yutaki Yoshidy zajęli: João Schmidt, Kazuya Miyahara. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Yuichi Maruyama
74′ Yusuke Chajima
Yutaka Yoshida82′
Hayao Kawabe
Sho Inagaki
74′ Yuya Asano
Mateus dos Santos Castro
 79′ Tsukasa Morishima
Yuki Soma69′
40′ 87′ Toshihiro Aoyama
Takuji Yonemoto82′
84′ Shunki Higashi
Hiroyuki Abe
 16′ 84′ Marcos Leandro Pereira
Mu Kanazaki48′
Keisuke Osako
Yohei Takeda
84′ Akira Ibayashi
Haruya Fujii
Kodai Dohi
Kazuya Miyahara82′
74′ Yoshifumi Kashiwa
Jae-Suk Oh69′
87′ Ezequiel Santos da Silva
Ryotaro Ishida48′
74′ Douglas da Silva Vieira
Joao Felipe Schmidt Urbano82′
84′ Ryo Nagai
Naoki Maeda69′

Przewaga zespołu Nagoi Grampus w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.