Liga japońska - 5. kolejka J1 League: Vissel Kobe - Shimizu S-Pulse 3-1 (1-0)

W pojedynku 5. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 18 lipca, zespół Visselu wygrał z Shimizu S-Pulse 3-1 (1-0). Mecz na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe obejrzało 3 494 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2020-07-18 12:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 3494 | Arbiter: K. Koya
K. Nishizawa 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 34 mecze jedenastka Shimizu S-Pulse wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Douglas z Visselu. Była to 19. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Visselu otworzyli wynik. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Kyogo Furuhashi. Asystę przy bramce zaliczył Andres Iniesta.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Visselu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Visselu, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Douglas. Asystę zaliczył Kyogo Furuhashi.

W 60. minucie w drużynie Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Makoto Okazaki wszedł za Elsinha. W tej samej minucie Ryo Takeuchi został zmieniony przez Renata.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Visselu w 65. minucie spotkania, gdy Kyogo Furuhashi zdobył trzecią bramkę. Między 71. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Visselu: Daigo Nishi, Douglas, Keijiro Ogawa, na ich miejsce weszli: So Fujitani, Noriaki Fujimoto, Junya Tanaka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Teerasil Dangdy, Shoty Kaneki zajęli: Yuito Suzuki, Kenta Nishizawa.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Kenta Nishizawa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Shimizu S-Pulse: Keicie Nakamurze w 77. i Makotowi Okazakiemu w 88. minucie. W 81. minucie Kyogo Furuhashi został zmieniony przez Yutę Goke, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania za Andresa Iniestę wszedł na boisko Takuya Yasui, co miało wzmocnić drużynę Visselu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keitę Nakamurę na Mitsunariego Musakę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Togo Umeda
72′ Daigo Nishi
Ryo Okui
90′ Andres Iniesta
Shota Kaneko71′
Sergi Samper
Keita Nakamura77′ 84′
Hotaru Yamaguchi
Ryo Takeuchi60′
72′ Keijiro Ogawa
Teerasil Dangda71′
 54′ 19′ 72′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Carlos Antônio de Souza Júnior
 45′, 65′ 81′ Kyogo Furuhashi
Yusuke Goto
Daiya Maekawa
Takuo Okubo
72′ So Fujitani
Makoto Okazaki60′ 88′
Ryuho Kikuchi
Yugo Tatsuta
81′ Yuta Goke
Mitsunari Musaka84′
90′ Takuya Yasui
Kenta Nishizawa71′  74′
72′ Noriaki Fujimoto
Renato Augusto Santos Junior60′
72′ Junya Tanaka
Yuito Suzuki71′

Jedenastka Shimizu S-Pulse zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Visselu, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.