Liga japońska - 5. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Cerezo Osaka 1-2 (0-1)

W starciu 5. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 18 lipca, zespół Sanfrecce Hiroshima przegrał z Cerezo_Osaka 1-2 (0-1). Mecz na EDION Stadium obejrzało 3 084 widzów.

N. Fujita 50'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków jedenastka Sanfrecce Hiroshima wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 20. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sanfrecce Hiroshima Sho Sasaki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cerezo_Osaka.

Na drugą połowę drużyna Sanfrecce Hiroshima wyszła w zmienionym składzie, za Koheiego Shimizu, Rya Nagaiego weszli Tomoya Fujii, Douglas Vieira. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Tomoi Fujiemu z Sanfrecce Hiroshima. Była to 48. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Naoyuki Fujita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cerezo_Osaka, zdobywając kolejną bramkę w 50. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hiroshi Kiyotake. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Douglas Vieira.

W 55. minucie za Hayao Kawabe'a wszedł Yusuke Chajima. Niedługo później trener Sanfrecce Hiroshima postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Tsukasę Morishimę. Na boisko wszedł Gakuto Notsuda, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Po chwili trener Cerezo_Osaka postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Hiroshiego Kiyotake'a wszedł Eiichi Katayama, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cerezo_Osaka utrzymać prowadzenie.

Drużynie Sanfrecce Hiroshima zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cerezo_Osaka.

Yusuke Maruhashi
20′ (samob.) Sho Sasaki
Riku Matsuda
85′ Toshihiro Aoyama
Ayumu Seko
55′ Hayao Kawabe
Hiroaki Okuno90′
75′ Tsukasa Morishima
Tatsuhiro Sakamoto
Rhayner Santos Nascimento
Leandro Luis Desábato
46′ Kohei Shimizu
Naoyuki Fujita  50′ 90′
Marcos Leandro Pereira
Hiroshi Kiyotake82′
46′ Ryo Nagai
Ken Tokura82′
Keisuke Osako
Shu Mogi
Akira Ibayashi
Eiichi Katayama82′
55′ Yusuke Chajima
Yasuki Kimoto90′
46′ 48′ Tomoya Fujii
Lucas da Silva Izidoro
85′ Shunki Higashi
Yoichiro Kakitani
75′ Gakuto Notsuda
Koji Suzuki90′
46′  53′ (k.) Douglas da Silva Vieira
Yuta Toyokawa82′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Cerezo_Osaka, która potrzebowała tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sanfrecce Hiroshima pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Cerezo_Osaka w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.