Liga japońska - 5. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Oita Trinita 2-1 (1-1)

18 lipca na Suita City Football Stadium w Suicie odbył się mecz 5. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Oity Trinita. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gamby 2-1. Pojedynek obejrzało 4 395 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2020-07-18 12:00 | Stadion: Suita City Football Stadium | Widzów: 4395 | Arbiter: N. Murakami
D. Watari 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Gamby wygrała aż 10 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Daiki Watari wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oity Trinita , zdobywając bramkę w 33. minucie starcia. Asystę zaliczył Tatsuya Tanaka.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Takashi Usami.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Ademilson. Asystę przy bramce zanotował Takashi Usami.

W 53. minucie Kento Haneda zastąpił Keitę Takahatę. Między 53. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Gamby: Ademilson, Yuji Ono, Takashi Usami, Kosuke Onose, na ich miejsce weszli: Kazuma Watanabe, Shu Kurata, Patric, Yuya Fukuda. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yukiego Kobayashiego, Daikiego Watariego, Reiego Matsumota zajęli: Toshio Shimakawa, Kazuki Fujimoto, Kenta Inoue. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Yushi Hasegawa
81′ Kosuke Onose
Yuki Kobayashi53′
Shinya Yajima
Rei Matsumoto80′
 37′ (k.) 75′ Takashi Usami
Tatsuya Tanaka
 48′ 62′ Ademilson Braga Bispo Junior
Kei Chinen
63′ Yuji Ono
Daiki Watari  33′ 63′
Kei Ishikawa
Kyung Gun Mun
Yasuhito Endo
Yuta Koide
81′ Yuya Fukuda
Kenta Inoue80′
63′ Shu Kurata
Toshio Shimakawa53′
Yuki Yamamoto
Keita Takahata53′
75′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Kazuki Fujimoto63′
62′ Kazuma Watanabe
Kazushi Mitsuhira

Drużyna Oity Trinita zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.