Liga japońska - 5. kolejka J1 League: FC Tokio - Urawa Red Diamonds Saitama 2-0 (1-0)

W starciu 5. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 18 lipca, zespół FC Tokio zwyciężył z Urawą Red Diamonds 2-0 (1-0). Mecz na Ajinomoto Stadium w Chōfu obejrzało 4 705 widzów.

5. kolejka Japonia - J1 League
2020-07-18 12:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 4705 | Arbiter: Y. Araki
FC Tokio
Urawa Red Diamonds Saitama
2
0
Diego Oliveira 44'
Adailton 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Urawy Red Diamonds wygrała aż 23 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Diego Oliveira wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Tokio , zdobywając bramkę w 44. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Tokio.

Drugą połowę jedenastka Urawy Red Diamonds rozpoczęła w zmienionym składzie, za Koyę Yuruki wszedł Takahiro Sekine. W 56. minucie Kazuki Nagasawa został zmieniony przez Quentina Martinusa.

W tej samej minucie Kenyu Sugimoto został zmieniony przez Leonarda, co miało wzmocnić zespół Urawy Red Diamonds. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kensuke Nagaiego na Adailtona.

Drużyna Urawy Red Diamonds ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Adailton.

Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Daiki Hashioka68′
82′ Ryoya Ogawa
Takuya Iwanami
Tsuyoshi Watanabe
Ryosuke Yamanaka
88′ Shuto Abe
Takuya Aoki
Kento Hashimoto
Kazuki Nagasawa56′
82′ Keigo Higashi
Kai Shibato
Weverson Leandro Oliveira Moura
Koya Yuruki46′
61′ Kensuke Nagai
Shinzo Koroki
 44′ 89′ Diego Queiroz de Oliveira
Kenyu Sugimoto56′
Go Hatano
Haruki Fukushima
82′ 86′ Hotaka Nakamura
Tomoaki Makino
Joan Oumari
Ewerton da Silva Pereira68′
61′  66′ Adailton dos Santos da Silva
Quentin Geordie Felix Martinus56′
89′ Kazuya Konno
Takahiro Sekine46′ 90′
82′ Arthur Silva Feitoza
Tomoya Ugajin
88′ Yojiro Takahagi
Leonardo Nascimento Lopes de Souza56′ 74′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom FC Tokio, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna FC Tokio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.