Liga japońska - 4. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - FC Tokio 1-3 (1-2)

W spotkaniu 4. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 12 lipca, jedenastka Yokohamy F. Marinos przegrała z FC Tokio 1-3 (1-2). Mecz na Nissan Stadium obejrzało 4 769 widzów.

Leandro 45',46'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Yokohamy F. Marinos wygrał 16 razy i zanotował 15 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Keita Endo dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Ado Onaiwu.

W 17. minucie Kyosuke Tagawa został zastąpiony przez Leandra.

Piłkarze gości nie poddali się i także zdobyli dwie bramki jeszcze w pierwszej połowie. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Diego Oliveira.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yujemu Kajikawie z Yokohamy F. Marinos. Była to 43. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Tokio w 45. minucie spotkania, gdy Leandro zdobył drugą bramkę.

Zespół Yokohamy F. Marinos ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 1-3 zdobył ponownie w pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Leandro. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kensuke Nagai.

Między 59. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Yokohamy F. Marinos: Marcos Junior, Kota Mizunuma, Keita Endo, Jun Amano, na ich miejsce weszli: Edigar Junio, Erik, Teruhito Nakagawa, Takuya Kida. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kensuke Nagaiego, Arthura zajęli: Adailton, Shuto Abe. W 71. minucie sędzia przyznał kartkę Shinnosuke Hatanace z zespołu gospodarzy. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie FC Tokio doszło do zmiany. Joan Oumari wszedł za Diego Oliveirę.

W tej samej minucie w jedenastce FC Tokio doszło do zmiany. Yojiro Takahagi wszedł za Keiga Higashiego. Między 81. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

FC Tokio
43′ Yuji Kajikawa
Akihiro Hayashi
Theerathon Bunmathan
Masato Morishige
71′ Shinnosuke Hatanaka
Sei Muroya81′
87′ Ryuta Koike
Hotaka Nakamura
Thiago Martins Bueno
Tsuyoshi Watanabe
76′ Jun Amano
Kento Hashimoto
 4′ 63′ Keita Endo
Keigo Higashi78′
63′ Kota Mizunuma
Arthur Silva Feitoza60′
Takahiro Ohgihara
Kensuke Nagai59′
Ado Onaiwu
Kyosuke Tagawa17′
63′ Marcos Junio Lima dos Santos
Joan Oumari78′
76′ Takuya Kida
Shuto Abe60′
63′ Teruhito Nakagawa
Adailton dos Santos da Silva59′
63′ Erik Nasciment de Lima
Weverson Leandro Oliveira Moura17′  45′, 46′
63′ Edigar Junio Teixeira Lima
Yojiro Takahagi78′ 84′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Yokohamy F. Marinos, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Zespół Yokohamy F. Marinos w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wymieniła pięciu zawodników.