Liga japońska - 4. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Sanfrecce Hiroszima 0-0

W pojedynku 4. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 12 lipca, jedenastka Sagan Tosu zremisowała z Sanfrecce Hiroshima 0-0. Mecz na Ekimae Real Estate Stadium obejrzało 2 694 widzów.

4. kolejka Japonia - J1 League
2020-07-12 11:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 2694 | Arbiter: K. Fukushima
Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroszima
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 meczów zespół Sanfrecce Hiroshima wygrał 18 razy i zanotował siedem porażek oraz trzy remisy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Kohei Shimizu zastąpił Tomoyę Fujiego. Trener Sanfrecce Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Tsukasę Morishimę i na pole gry wprowadził napastnika Douglasa Vieirę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Sagan Tosu postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ryoyę Morishitę wszedł Park Jeong-su, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Sagan Tosu utrzymać remis. Między 64. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sagan Tosu: Fuchi Honda, Yohei Toyoda, Yong-Gi Ryang, na ich miejsce weszli: Riki Harakawa, Daichi Hayashi, Takeshi Kanamori. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rhaynera, Shunkiego Higashiego, Leandra Pereiry zajęli: Yuya Asano, Gakuto Notsuda, Ryo Nagai. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ryowi Nagaiemu z Sanfrecce Hiroshima. Była to 89. minuta spotkania.

Sho Sasaki
64′ Fuchi Honda
Toshihiro Aoyama
Tomoya Koyamatsu
Shunki Higashi77′
Daiki Matsuoka
Hayao Kawabe
64′ Ryoya Morishita
Tsukasa Morishima58′
85′ Yong Gi Ryang
Kohei Shimizu58′
78′ Yohei Toyoda
Akira Ibayashi
64′ Jeong-su Park
Yuya Asano70′
64′ Riki Harakawa
Tomoya Fujii58′
78′ Daichi Hayashi
Gakuto Notsuda77′
85′ Takeshi Kanamori
Douglas da Silva Vieira58′
Renzo López Patrón
Ryo Nagai77′ 89′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Sanfrecce Hiroshima przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Sanfrecce Hiroshima w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.