Liga japońska - 4. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Kashiwa Reysol 3-1 (2-0)

11 lipca na Kawasaki Todoroki Stadium odbył się mecz 4. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Kashiwy Reysol. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 3-1. Starcie obejrzało 4 724 widzów.

4. kolejka Japonia - J1 League
2020-07-11 12:00 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 4724 | Arbiter: M. Ueda
H. Goya 56'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna Kashiwy Reysol wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz pięć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Jesiel został zastąpiony przez Kyoheiego Noborizata.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę dostał Yasuto Wakizaka z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 40. minucie spotkania, gdy Akihiro Ienaga strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Kawasaki Frontale, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 42. minucie Akihiro Ienaga. Asystę zanotował Kyohei Noborizato.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Shintaro Kurumaya, piłkarz gospodarzy.

Drugą połowę jedenastka Kashiwy Reysol rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kenga Kitazume'a, Sachira Toshimę, Michaela Olungę weszli Hiromu Mitsumaru, Hayato Nakama, Hiroto Goya.

Niedługo później Leandro Damião wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Yasuta Wakizaki.

Zawodnicy Kashiwy Reysol szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie wynik ustalił Hiroto Goya.

Między 61. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kawasaki Frontale: Yasuto Wakizaka, Akihiro Ienaga, Leandro Damião, Tatsuya Hasegawa, na ich miejsce weszli: Ryota Oshima, Reo Hatate, Taisei Miyashiro, Manabu Saito. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuty Somei, Yuty Kamii zajęli: Yuji Takahashi, Matheus Savio. Od 62. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Kashiwy Reysol i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Seung-gyu Kim
16′ Jesiel Cardoso Miranda
Jiro Kamata
44′ Shintaro Kurumaya
Kengo Kitazume46′
Shogo Taniguchi
Taiyo Koga
Miki Yamane
Yuta Someya62′ 64′
86′ Tatsuya Hasegawa
Ataru Esaka
 40′, 42′ 61′ Akihiro Ienaga
Richardson Fernandes dos Santos
89′ Hidemasa Morita
Sachiro Toshima46′
Hokuto Shimoda
Michael Olunga Ogada46′
31′ 61′ Yasuto Wakizaka
Yuta Kamiya68′
 52′ 86′ Leandro Damião da Silva dos Santos
Yusuke Segawa90′
Shunsuke Ando
Kosuke Nakamura
16′ Kyohei Noborizato
Hiromu Mitsumaru46′
61′ Ryota Oshima
Yuji Takahashi64′
86′ Manabu Saito
Matheus Goncalve Sávio68′
Ao Tanaka
Hayato Nakama46′
61′ Reo Hatate
Hidekazu Otani
86′ Taisei Miyashiro
Hiroto Goya46′  56′

Piłkarze Kawasaki Frontale obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.