Liga japońska - 4. kolejka J1 League: Cerezo Osaka - Nagoya Grampus 0-2 (0-1)

12 lipca na Yanmar Stadium Nagai w Osace odbyło się spotkanie 4. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Cerezo_Osaka i Nagoi Grampus. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nagoi Grampus 2-0. Na stadionie stawiło się 4 026 widzów.

4. kolejka Japonia - J1 League
2020-07-12 12:00 | Stadion: Yanmar Stadium Nagai | Widzów: 4026 | Arbiter: S. Murakami
Cerezo Osaka
Nagoya Grampus
0
2
M. Jonjić 38' (samob.)
H. Abe 61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 meczów drużyna Nagoi Grampus wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka Cerezo_Osaka próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 38. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cerezo_Osaka Matej Jonjić.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nagoi Grampus.

Na drugą połowę zespół Cerezo_Osaka wyszedł w zmienionym składzie, za Brunona Mendesa wszedł Yuta Toyokawa. W 52. minucie w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Lucas Mineiro wszedł za Naoyukiego Fujitę.

Trener Cerezo_Osaka postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Hiroakiego Okuna i na pole gry wprowadził napastnika Kena Tokurę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 57. minucie sędzia ukarał kartką Lucasa Mineira, piłkarza Cerezo_Osaka. W 58. minucie Joao Schmidt został zastąpiony przez Takujego Yonemota.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Yoichiro Kakitani wszedł za Hiroshiego Kiyotake'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nagoi Grampus w 61. minucie spotkania, gdy Hiroyuki Abe strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Sho Inagaki.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tatsuhira Sakamota z Cerezo_Osaka, a w 88. minucie Yuichiego Maruyamę z drużyny przeciwnej. W 70. minucie Tatsuhiro Sakamoto został zmieniony przez Eiichiego Katayamę, co miało wzmocnić zespół Cerezo_Osaka. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hiroyukiego Abe'a na Gabriela Xaviera w 74. minucie oraz Mateusa na Ryoga Yamasakiego w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Mitchell Langerak
38′ (samob.) Matej Jonjić
Yutaka Yoshida
52′ Hiroaki Okuno
Hiroyuki Abe  61′ 74′
Leandro Luis Desábato
Sho Inagaki
52′ Naoyuki Fujita
Joao Felipe Schmidt Urbano58′
61′ Hiroshi Kiyotake
Mu Kanazaki
68′ 70′ Tatsuhiro Sakamoto
Mateus dos Santos Castro90′
46′ Bruno Pereira Mendes
Yuki Soma
Shu Mogi
Yohei Takeda
70′ Eiichi Katayama
Haruya Fujii
Ayumu Seko
Kosuke Ota
52′ 57′ Lucas da Silva Izidoro
Takuji Yonemoto58′
61′ Yoichiro Kakitani
Gabriel Augusto Xavier74′
52′ Ken Tokura
Naoki Maeda
46′ Yuta Toyokawa
Ryogo Yamasaki90′

Przewaga jedenastki Cerezo_Osaka w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Cerezo_Osaka obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Nagoi Grampus w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.