Liga japońska - 34. kolejka J1 League: Yokohama F. Marinos - FC Tokio 3-0 (2-0)

7 grudnia na Nissan Stadium odbyło się spotkanie 34. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yokohamy F. Marinos i FC Tokio. Mecz zakończył się zwycięstwem Yokohamy F. Marinos 3-0. Na stadionie stawiło się 63 854 widzów.

K. Endo 77'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków drużyna FC Tokio wygrała 15 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arthura z FC Tokio, a w 13. minucie Erika z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Theerathon Bunmathan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yokohamy F. Marinos , strzelając gola w 26. minucie spotkania. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Takuya Wada.

Drużyna FC Tokio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Erik. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na drugą połowę drużyna FC Tokio wyszła w zmienionym składzie, za Na Sangha wszedł Yu In-Soo. Trener FC Tokio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kyosuke Tagawa, a murawę opuścił Keigo Higashi.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Yu In-Soo z FC Tokio. Była to 53. minuta pojedynku. W 59. minucie Arthur zastąpił Hirotakę Mitę. A kibice Yokohamy F. Marinos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Keitę Endę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Mateus. Posunięcie trenera było słuszne. Keitę Endę zdobył trzecią bramkę w 77. minucie spotkania.

W 64. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Park Il-Gyu osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 67. minucie w drużynie Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Hirotsugu Nakabayashi wszedł za Marcosa Juniora.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Yokohamy F. Marinos w 77. minucie spotkania, gdy Keita Endo strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Theerathon Bunmathan.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w zespole Yokohamy F. Marinos doszło do zmiany. Kota Watanabe wszedł za Takuyę Wadę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

FC Tokio
64′ Il-Gyu Park
Akihiro Hayashi
 26′ Theerathon Bunmathan
Tsuyoshi Watanabe
90′ Takuya Wada
Sangho Na46′
Takuya Kida
Kento Hashimoto
 44′ 13′ Erik Nasciment de Lima
Keigo Higashi46′
61′ Mateus dos Santos Castro
Arthur Silva Feitoza11′ 59′
67′ Marcos Junio Lima dos Santos
Yojiro Takahagi
Teruhito Nakagawa
Kensuke Nagai
67′ Hirotsugu Nakabayashi
Kotaro Omori
61′  77′ Keita Endo
In-Soo Yu46′ 53′
90′ Kota Watanabe
Taichi Hara
Tadanari Lee
Kyosuke Tagawa46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Yokohamy F. Marinos w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.