Liga japońska - 34. kolejka J1 League: Shimizu S-Pulse - Sagan Tosu 1-0 (0-0)

7 grudnia na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej odbyło się starcie 34. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Shimizu S-Pulse i Sagan Tosu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Shimizu S-Pulse 1-0. Na stadionie stawiło się 15 756 widzów.

34. kolejka Japonia - J1 League
2019-12-07 06:00 | Stadion: IAI Stadium Nihondaira | Widzów: 15756 | Arbiter: Y. Araki
Shimizu S-Pulse
Sagan Tosu
1
0
Douglas 68'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów jedenastka Sagan Tosu wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Hideto Takahashi z drużyny gości. Była to 42. minuta pojedynku.

Trener Sagan Tosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł An Yong-Woo, a murawę opuścił Isaac Cuenca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 68. minucie spotkania, gdy Douglas zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mitsunari Musaka.

Niedługo później trener Shimizu S-Pulse postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Júniora Dutrę wszedł Yugo Tatsuta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 81. minucie za Takeshiego Kanamoriego wszedł Mu Kanazaki. W 84. minucie Yosuke Kawai został zmieniony przez Kentę Nishizawę, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu za Shotę Kanekę wszedł na boisko Chong Tese, co miało wzmocnić drużynę Shimizu S-Pulse. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rikiego Harakawę na Tiaga Alvesa.

Juan Isaac Cuenca López63′
90′ Shota Kaneko
Akito Fukuta
84′ Yosuke Kawai
Riki Harakawa86′
Mitsunari Musaka
Hideto Takahashi42′
Ryo Takeuchi
Yohei Toyoda
 68′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Takeshi Kanamori81′
78′ Sérgio Dutra Júnior
Yong-Woo An63′
78′ Yugo Tatsuta
Daiki Matsuoka
Jumpei Kusukami
Tiago Alves Sales de Lima86′
84′ Kenta Nishizawa
Dong-Geon Cho
90′ Tese Chong
Mu Kanazaki81′

Wyjątkowa nieporadność napastników Sagan Tosu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Shimizu S-Pulse żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.