Liga japońska - 34. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Vegalta Sendai 1-0 (0-0)

7 grudnia na EDION Stadium odbyło się starcie 34. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Sanfrecce Hiroshima i Vegalty Sendai. Mecz zakończył się zwycięstwem Sanfrecce Hiroshima 1-0. Na stadionie stawiło się 13 228 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

34. kolejka Japonia - J1 League
2019-12-07 06:00 | Stadion: EDION Stadium | Widzów: 13228 | Arbiter: Y. Yamamoto
Sanfrecce Hiroszima
Vegalta Sendai
1
0
Leandro Pereira 78'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Sanfrecce Hiroshima wygrał 10 razy i zanotował sześć porażek oraz siedem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Sanfrecce Hiroshima zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Vegalty Sendai była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Rhaynerowi z Sanfrecce Hiroshima.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Wataru Tanaka zastąpił Ryoheiego Michibuchiego. Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Shingo Hyodo, a murawę opuścił Yong-Gi Ryang.

Trener Sanfrecce Hiroshima postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Shunkiego Higashiego i na pole gry wprowadził napastnika Leandra Pereirę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Toshihiro Aoyama wszedł za Sho Inagakiego.

Bramkarz Vegalty Sendai wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż 11 razy, ale nie zachował czystego konta. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Pereira. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Douglas Vieira.

W 80. minucie Shingo Tomita został zmieniony przez Ramona Lopesa, co miało wzmocnić jedenastkę Vegalty Sendai. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rhaynera na Akirę Ibayashi.

Kazuki Oiwa
61′ Shunki Higashi
Mate Junior Simao
68′ Sho Inagaki
Shingo Tomita80′
34′ 90′ Rhayner Santos Nascimento
Naoki Ishihara
Douglas da Silva Vieira
Shun Nagasawa
Takuto Hayashi
Kentaro Seki
90′ Akira Ibayashi
Jung-Ya Kim
68′ Toshihiro Aoyama
Shingo Hyodo59′
Taishi Matsumoto
Ryohei Michibuchi54′
Kohei Shimizu
Shogo Nakahara
61′  78′ Marcos Leandro Pereira
Ryo Germain
Daiki Watari
Ramon Lopes de Freitas80′

Zespół Sanfrecce Hiroshima był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Sanfrecce Hiroshima przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.