Liga japońska - 34. kolejka J1 League: Matsumoto Yamaga FC - Shonan Bellmare 1-1 (0-0)

7 grudnia na Naganoken Matsumotodaira Wide Area Park General Stadium w Matsumoto odbyło się starcie 34. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Yamaga FC i Shonanu Bellmare. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 16 881 widzów.

34. kolejka Japonia - J1 League
2019-12-07 06:00 | Stadion: Naganoken Matsumotodaira Wide Area Park General Stadium | Widzów: 16881 | Arbiter: J. Iida
Matsumoto Yamaga FC
Shonan Bellmare
1
1
T. Sakano 90'
R. Noda 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół Shonanu Bellmare wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Shonanu Bellmare wyszła w zmienionym składzie, za Naokiego Yamadę wszedł Hiroshi Ibusuki. W 56. minucie sędzia pokazał kartkę Hiroshiemu Ibusukiemu, zawodnikowi gości.

Trener Shonanu Bellmare wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hirota Nakagawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Temma Matsuda. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającego prowadzenie gola. W 80. minucie kartkę dostał Paulinho z Yamaga FC. W 83. minucie za Ryoga Yamasakiego wszedł Ryunosuke Noda.

Dopiero pod koniec meczu Ryunosuke Noda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shonanu Bellmare, zdobywając bramkę w 85. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Daiki Kaneko.

Chwilę później trener Yamaga FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Toyofumi Sakano, a murawę opuścił Paulinho. Toyofumi Sakano nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Toyofumi Sakano. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Masaki Iida.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia przyznał kartkę Masakiemu Iidzie z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Masahito Onoda
90′ Masaki Iida
Mitsuki Saito
86′ Ibuki Fujita
Naoki Yamada46′
80′ 89′ Paulo Roberto Gonzaga
Miki Yamane
87′ Ryo Nagai
Hiroto Nakagawa75′
86′ Masaki Yamamoto
Sosuke Shibata
89′  90′ Toyofumi Sakano
Hiroshi Ibusuki46′ 56′
87′ Esmaël Ruti Tavares Cruz da Silva Gonçalves
Ryunosuke Noda83′  85′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Yamaga FC, mimo że oddała ona aż 11 celnych strzałów. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.