Liga japońska - 34. kolejka J1 League: Consadole Sapporo - Kawasaki Frontale 1-2 (1-2)

W spotkaniu 34. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 7 grudnia, zespół Consadole Sapporo przegrał z Kawasaki Frontale 1-2 (1-2). Mecz na Sapporo Dome obejrzało 26 399 widzów.

Y. Wakizaka 13'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Kawasaki Frontale wygrała aż 15 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Yū Kobayashi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Yasuto Wakizaka.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kawasaki Frontale, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie wynik na 0-2 podwyższył Yasuto Wakizaka.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Andersonowi Lopesowi z Consadole Sapporo. Była to 15. minuta starcia.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 34. minucie gola kontaktowego strzelił Lucas Fernandes. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomógł Hiroki Miyazawa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Consadole Sapporo wyszedł w zmienionym składzie, za Takumę Arana wszedł Kim Min-Tae. Trener Consadole Sapporo postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Chanathip Songkrasina i na pole gry wprowadził napastnika Jaya Bothroyda, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dziewięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 59. minucie Yasuto Wakizaka został zastąpiony przez Keiego Chinena. W 60. minucie Kazuki Fukai został zmieniony przez Yoshihira Nakanę, co miało wzmocnić zespół Consadole Sapporo. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hiroyukiego Abe'a na Reo Hatatego w 85. minucie. Chwilę później trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 90. minucie na plac gry wszedł Leandro Damião, a murawę opuścił Yū Kobayashi.

W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę obejrzał Akihiro Ienaga z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Shogo Taniguchi
46′ Takuma Arano
Hiroyuki Abe85′
60′ Kazuki Fukai
Akihiro Ienaga90′
Hiroki Miyazawa
Hidemasa Morita
55′ Chanathip Songkrasin
Ryota Oshima
15′ Anderson José Lopes de Souza
Ao Tanaka
Musashi Suzuki
Yasuto Wakizaka  13′ 59′
 34′ Lucas Fernandes
Kazuya Yamamura
Daiki Suga
Yu Kobayashi  1′ 90′
Takanori Sugeno
Shota Arai
46′ Min-Tae Kim
Jesiel Cardoso Miranda
Ryota Hayasaka
Magno José da Silva
60′ Yoshihiro Nakano