Liga japońska - 33. kolejka J1 League: Vissel Kobe - Kashima Antlers 1-3 (0-2)

21 października na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe odbyło się spotkanie 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Visslu i Kashimy. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kashimy 3-1. Na stadionie zasiadło 6 553 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2020-10-21 11:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 6553 | Arbiter: Nobutsugu Murakami
S. Doi 78'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Jedenastka Kashimy wygrała aż 15 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Kashimy otworzyli wynik. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Ayase Ueda. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Kento Misao.

Zespół Visslu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Ryuji Izumi.

Na drugą połowę jedenastka Visslu wyszła w zmienionym składzie, za Takuyę Yasui wszedł Sergi Samper.

Piłkarze Visslu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 61. minucie gola kontaktowego strzelił Noriaki Fujimoto.

W 68. minucie Ayase Ueda zastąpił Everalda. Chwilę później trener Visslu postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Noriakiego Fujimotę. Na boisko wszedł Douglas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kashimy w 78. minucie spotkania, gdy Shoma Doi zdobył trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Juan Alano.

Kibice Kashimy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ryotę Nagakiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Kento Misao. W 87. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ryotaro Araki, Sho Ito, a na ich miejsce weszli Juan Alano, Shoma Doi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Katsuya Nagato
46′ Takuya Yasui
Hugo Leonardo Silva Serejo
 61′ 70′ Noriaki Fujimoto
Ryotaro Araki87′
46′ Sergi Samper
Yuta Matsumura
70′ Dyanfres Douglas Chagas Matos
Ryota Nagaki82′
Keijiro Ogawa
Sho Ito87′
Daiju Sasaki
Everaldo Stum68′

Przewaga zespołu Visslu w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna Kashimy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.