Liga japońska - 33. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Oita Trinita 2-0 (1-0)

30 listopada na Yurtec Stadium Sendai odbyło się spotkanie 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Vegalty Sendai i Oity Trinita. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Vegalty Sendai 2-0. Mecz obejrzało 13 894 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

33. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-30 06:00 | Stadion: Yurtec Stadium Sendai | Widzów: 13894 | Arbiter: T. Inoue
Vegalta Sendai
Oita Trinita
2
0
R. Michibuchi 26'
S. Nagasawa 61'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Vegalty Sendai wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Oity Trinita próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vegalty Sendai w 26. minucie spotkania, gdy Ryohei Michibuchi zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Katsuya Nagato.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vegalty Sendai.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vegalty Sendai, strzelając kolejnego gola. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Shun Nagasawa. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Koji Hachisuka.

W 66. minucie za Thitiphan Puangjana wszedł Seigo Kobayashi. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Seigowi Kobayashiemu z drużyny gości. Była to 77. minuta starcia. A kibice Vegalty Sendai nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yong-Gi Ryanga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Kunimitsu Sekiguchi.

W 90. minucie w jedenastce Vegalty Sendai doszło do zmiany. Kazuki Oiwa wszedł za Naokiego Ishiharę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Yushi Hasegawa
 26′ Ryohei Michibuchi
Kazuki Kozuka
88′ Kunimitsu Sekiguchi
Rei Matsumoto
Keiya Shiihashi
Thitiphan Puangjan66′
Shingo Tomita
Tatsuya Tanaka72′
 61′ Shun Nagasawa
Ado Onaiwu
90′ Naoki Ishihara
Kazushi Mitsuhira
Kentaro Seki
Kyung Gun Mun
90′ Kazuki Oiwa
Yuji Hoshi72′
Shingo Hyodo
Jun Okano
88′ Yong Gi Ryang
Toshio Shimakawa

Przewaga zespołu Oity Trinita w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zespół Oity Trinita zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Vegalty Sendai żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Vegalty Sendai w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.