Liga japońska - 33. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Sanfrecce Hiroszima 1-0 (1-0)

W starciu 33. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół Shonanu Bellmare wygrał z Sanfrecce Hiroshima 1-0 (1-0). Mecz na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce obejrzało 12 235 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-30 06:00 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Widzów: 12235 | Arbiter: H. Matsuo
Shonan Bellmare
Sanfrecce Hiroszima
1
0
H. Araki 9' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Sanfrecce Hiroshima wygrała aż 14 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W dziewiątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sanfrecce Hiroshima Hayato Araki.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Shonanu Bellmare.

Na drugą połowę jedenastka Sanfrecce Hiroshima wyszła w zmienionym składzie, za Sho Inagakiego wszedł Douglas Vieira. A kibice Shonanu Bellmare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hirota Nakagawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Naoki Yamada.

W 61. minucie arbiter ukarał kartką Toichiego Suzukiego, zawodnika Shonanu Bellmare. W 69. minucie za Hiroshiego Ibusukiego wszedł Ryunosuke Noda. Po chwili trener Sanfrecce Hiroshima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Kosei Shibasaki, a murawę opuścił Toshihiro Aoyama.

W tej samej minucie Shota Kobayashi został zmieniony przez Kazunariego Ohna, co miało wzmocnić jedenastkę Shonanu Bellmare. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tsukasę Morishimę na Shunkiego Higashiego. Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Mitsuki Saito z Shonanu Bellmare. W drugiej połowie nie padły gole.

Sho Sasaki
77′ Shota Kobayashi
Toshihiro Aoyama77′
Temma Matsuda
Sho Inagaki46′
78′ Mitsuki Saito
Yoshifumi Kashiwa
61′ Toichi Suzuki
Hayao Kawabe
54′ Naoki Yamada
Tsukasa Morishima84′
Miki Yamane
Rhayner Santos Nascimento
69′ Hiroshi Ibusuki
Marcos Leandro Pereira
Yota Akimoto
Takuto Hayashi
77′ Kazunari Ohno
Shunki Higashi84′
Masahito Onoda
Kosei Shibasaki77′
54′ Hiroto Nakagawa
Kohei Shimizu
Tsukasa Umesaki
Kyohei Yoshino
Crislan Henrique da Silva de Sousa
Douglas da Silva Vieira46′
69′ Ryunosuke Noda
Daiki Watari

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Shonanu Bellmare pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.