Liga japońska - 33. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Vissel Kobe 1-3 (1-2)

30 listopada na Kashima Soccer Stadium odbył się mecz 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Visselu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Visselu 3-1. Spotkanie obejrzało 34 312 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-30 06:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 34312 | Arbiter: N. Murakami
K. Ogawa 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Kashimy wygrała aż 20 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Visselu w 14. minucie spotkania, gdy Noriaki Fujimoto zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Takuya Yasui.

Drużyna Kashimy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie celnym strzałem popisał się Yuta Goke. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Noriaki Fujimoto.

Zawodnicy Kashimy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Shoma Doi.

W 63. minucie Atsuto Uchida został zmieniony przez Leandra. W tej samej minucie trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ayase Ueda, a murawę opuścił Sho Ito.

W 69. minucie Takuya Yasui został zmieniony przez Sergiego Sampera, a za Yutę Goke wszedł na boisko Kyogo Furuhashi, co miało wzmocnić zespół Visselu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shintara Naga na Ryoheiego Shirasakiego. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Tomoya Inukai z jedenastki gospodarzy. Była to 84. minuta pojedynku. Niedługo później trener Visselu postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Noriakiego Fujimotę wszedł Daigo Nishi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gości udało się strzelić gola i wygrać.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania wynik na 1-3 podwyższył Keijiro Ogawa. Asystę przy golu zanotował Lukas Podolski.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Daiya Maekawa
84′ Tomoya Inukai
Leo Osaki
Seung-Hyun Jung
Joan Oumari
Koki Machida
Gotoku Sakai
63′ Atsuto Uchida
Hirofumi Watanabe
 40′ Shoma Doi
Yuta Goke  29′ 69′
Ryota Nagaki
Hotaru Yamaguchi
74′ Shintaro Nago
Takuya Yasui69′
Hugo Leonardo Silva Serejo
Lukas Podolski
Sergio Antônio Soler de Oliveira Júnior
Noriaki Fujimoto  14′ 86′
63′ Sho Ito
Daigo Nishi86′
63′ Weverson Leandro Oliveira Moura
Asahi Masuyama
74′ Ryohei Shirasaki
Sergi Samper69′
Yuki Soma
Kyogo Furuhashi69′
63′ Ayase Ueda
Junya Tanaka

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Kashimy przyznał jedną żółtą.