Liga japońska - 33. kolejka J1 League: Júbilo Iwata - Nagoya Grampus 2-1 (1-1)

30 listopada na Yamaha Stadium w Iwatej odbył się pojedynek 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Júbilo i Nagoi Grampus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Júbilo 2-1. Na stadionie zasiadło 14 963 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-30 06:00 | Stadion: Yamaha Stadium | Widzów: 14963 | Arbiter: H. Takayama
A. Hasegawa 39'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 meczów drużyna Nagoi Grampus wygrała 17 razy i zanotowała pięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Júbilo otworzyli wynik. W 22. minucie Masaya Matsumoto dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Kosuke Yamamoto.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 17 minut, jedenastka Nagoi Grampus doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ariajasuru Hasegawa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie Kotaro Fujikawa zastąpił Yoshita Okubę. Trener Nagoi Grampus postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Eduarda Netę i na pole gry wprowadził napastnika Shuheiego Akasakiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 71. minucie w jedenastce Júbilo doszło do zmiany. Lorenzo Ebecilio wszedł za Kosuke'a Yamamoto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Júbilo w 71. minucie spotkania, gdy Yoshito Okubo zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Masaya Matsumoto.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela Xaviera z Nagoi Grampus, a w 90. minucie Lorenza Ebecilia z drużyny przeciwnej. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku, w jedenastce Nagoi Grampus za Gabriela Xaviera wszedł Shumpei Fukahori, a w drużynie Júbilo Adailton zmienił Taishiego Taguchiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Kazuya Miyahara
90′ Adailton dos Santos da Silva
Shinnosuke Nakatani
63′ Kotaro Fujikawa
Kosuke Ota
 22′ Masaya Matsumoto
Ariajasuru Hasegawa  39′
Tomohiko Miyazaki
Takuji Yonemoto
Rikiya Uehara
. Jo
71′ Kosuke Yamamoto
Haruya Fujii
71′ 90′ Lorenzo Leroy Ebecilio
Shumpei Naruse
90′ Taishi Taguchi
Kota Yamada
Kengo Kawamata
Shuhei Akasaki64′
63′  71′ Yoshito Okubo
Shumpei Fukahori90′

Jedenastka Júbilo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna Júbilo w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.