Liga japońska - 33. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Matsumoto Yamaga FC 4-1 (3-0)

30 listopada na Suita City Football Stadium w Suicie odbyło się starcie 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Gamby i Yamaga FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Gamby 4-1. Na stadionie zasiadło 25 635 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-30 06:00 | Stadion: Suita City Football Stadium | Widzów: 25635 | Arbiter: M. Ueda
H. Mizumoto 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Gamby wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Kosuke Onose wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gamby, zdobywając bramkę w 11. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Young-gwon Kim.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Gamby w 30. minucie spotkania, gdy Yosuke Ideguchi strzelił drugiego gola.

W 45. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yosuke Ideguchi z Gamby. Bramka padła po podaniu Ademilsona.

W 54. minucie za Yosuke Ideguchiego wszedł Shu Kurata. W 58. minucie kartkę dostał Kosuke Onose z zespołu gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ademilson. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Shinya Yajima.

Po chwili trener Gamby postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ademilsona. Na boisko wszedł Kazuma Watanabe, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Taro Sugimoto, zawodnik gości. Chwilę później trener Yamaga FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Paulinho, a murawę opuścił Ibuki Fujita.

W 79. minucie Kosuke Onose został zmieniony przez Yuyę Fukudę, co miało wzmocnić jedenastkę Gamby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yuza Iwakamiego na Akirę Ando oraz Yamata Machidę na Esmaëla Gonçalvesa. W 89. minucie arbiter przyznał kartkę Shuni Suganumie z Gamby.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 65 ataków oddał tylko siedem celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie gola pocieszenia strzelił Hiroki Mizumoto. Przy zdobyciu bramki pomógł Esmaël Gonçalves.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Hiroki Mizumoto  90′
89′ Shunya Suganuma
Ryo Takahashi
Yasuhito Endo
Hayuma Tanaka
 30′, 45′ 54′ Yosuke Ideguchi
Yamato Machida80′
 11′ 58′ 79′ Kosuke Onose
Ibuki Fujita72′
Shinya Yajima
Yuzo Iwakami80′
Takashi Usami
Taro Sugimoto71′
 58′ 64′ Ademilson Braga Bispo Junior
Ryo Nagai
Mizuki Hayashi
Tomohiko Murayama
Ryu Takao
Tomoki Imai
79′ Yuya Fukuda
Toshiya Takagi
54′ Shu Kurata
Akira Ando80′
Markel Susaeta Laskurain
Paulo Roberto Gonzaga72′
Anderson Patric Aguiar Oliveira
Toyofumi Sakano
64′ Kazuma Watanabe
Esmaël Ruti Tavares Cruz da Silva Gonçalves80′

Drużyna Gamby zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Gamby otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.