Liga japońska - 33. kolejka J1 League: FC Tokio - Urawa Red Diamonds Saitama 1-1 (0-1)

30 listopada na Ajinomoto Stadium w Chōfu odbył się mecz 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami FC Tokio i Urawy Red Diamonds. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 40 202 widzów.

33. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-30 06:00 | Stadion: Ajinomoto Stadium | Widzów: 40202 | Arbiter: T. Maasaki
FC Tokio
Urawa Red Diamonds Saitama
1
1
K. Tagawa 68'
Q. Martinus 39'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Urawy Red Diamonds wygrała aż 23 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko cztery.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie sędzia ukarał kartką Ryosuke'a Yamanakę, zawodnika Urawy Red Diamonds.

Nagle piłkarze Urawy Red Diamonds nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 39. minucie Quentin Martinus dał prowadzenie swojej drużynie.

Kibice FC Tokio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kyosuke Tagawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Diego Oliveira. Posunięcie trenera było słuszne. Kyosuke Tagawę strzelił wyrównującego gola w 68. minucie spotkania. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Yojirowi Takahagiemu z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Urawy Red Diamonds.

W 58. minucie Kensuke Nagai został zmieniony przez Na Sangha. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Seiemu Muroi i Shinzowi Korokiemu.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Kyosuke Tagawa.

W 74. minucie Ryota Moriwaki został zmieniony przez Daikiego Hashiokę, a za Ryosuke'a Yamanakę wszedł na boisko Takahiro Sekine, co miało wzmocnić zespół Urawy Red Diamonds. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hirotakę Mitę na Yu In-Soo. Chwilę później trener Urawy Red Diamonds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Kazuki Nagasawa, a murawę opuścił Yōsuke Kashiwagi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Takuya Iwanami
68′ Sei Muroya
Takuya Aoki
77′ Hirotaka Mita
Ewerton da Silva Pereira
45′ Yojiro Takahagi
Yosuke Kashiwagi79′
42′ Diego Queiroz de Oliveira
Quentin Geordie Felix Martinus  39′
58′ Kensuke Nagai
Shinzo Koroki68′
Tsuyoshi Kodama
Haruki Fukushima
Makoto Okazaki
Maurício de Carvalho Antônio
58′ Sangho Na
Daiki Hashioka74′
Kotaro Omori
Yuki Abe
Arthur Silva Feitoza
Kazuki Nagasawa79′
77′ In-Soo Yu
Takahiro Sekine76′
42′  68′ Kyosuke Tagawa
Kenyu Sugimoto

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.