Liga japońska - 33. kolejka J1 League: FC Tokio - Consadole Sapporo 1-0 (1-0)

11 listopada na Ajinomoto Stadium w Chōfu odbył się pojedynek 33. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami FC Tokio i Consadole Sapporo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Tokio 1-0.

K. Nagai 21'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka Consadole Sapporo wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Consadole Sapporo próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną bramkę meczu dla FC Tokio zdobył Kensuke Nagai w 21. minucie. Asystę zanotował Shuto Abe.

W 33. minucie Chanathip Songkrasin został zmieniony przez Andersona Lopesa. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Tomokiemu Takaminemu z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Tokio.

Drugą połowę drużyna Consadole Sapporo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tomokiego Takaminego wszedł Douglas Oliveira. W 47. minucie kartką został ukarany Hiroki Miyazawa, piłkarz Consadole Sapporo.

Trener FC Tokio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yojira Takahagiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leandro. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Takumie Aranowi z Consadole Sapporo. W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Taichi Hara, Adailton, a na ich miejsce weszli Diego Oliveira, Kensuke Nagai.

Chwilę później trener Consadole Sapporo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jay Bothroyd, a murawę opuścił Takuma Arano. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w zespole FC Tokio za Takui Uchidy wszedł Hirotaka Mita, a w drużynie Consadole Sapporo Lucas Fernandes zmienił Kosuke Shiraiego. W 88. minucie kartkę dostał Takanori Sugeno, zawodnik gości.

Takuro Kaneko
75′ Diego Queiroz de Oliveira
Hiroki Miyazawa47′
Arthur Silva Feitoza
Lucas Fernandes87′
Shuto Abe
Tomoki Takamine42′ 46′
87′ Takuya Uchida
Yoshiaki Komai
 21′ 75′ Kensuke Nagai
Takuma Arano65′ 76′
63′ Weverson Leandro Oliveira Moura
Ryota Hayasaka
75′ Adailton dos Santos da Silva
Kosuke Shirai87′
87′ Hirotaka Mita
Jay Bothroyd76′
63′ Yojiro Takahagi
Douglas Felisbino de Oliveira46′
75′ Taichi Hara
Anderson José Lopes de Souza33′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Tokio żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.