Liga japońska - 31. kolejka J1 League: Sagan Tosu - Matsumoto Yamaga FC 1-0 (1-0)

W pojedynku 31. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Sagan Tosu wygrała z Yamaga FC 1-0 (1-0). Mecz na Ekimae Real Estate Stadium obejrzało 16 313 widzów.

31. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-10 07:00 | Stadion: Ekimae Real Estate Stadium | Widzów: 16313 | Arbiter: H. Matsuo
Sagan Tosu
Matsumoto Yamaga FC
1
0
T. Kanai 13'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Sagan Tosu zdobył Takashi Kanai w 13. minucie. Sytuację bramkową stworzył Yuji Ono.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sagan Tosu.

W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Takeshiemu Kanamoriemu z Sagan Tosu. W 57. minucie w zespole Yamaga FC doszło do zmiany. Toyofumi Sakano wszedł za Keiyę Nakamiego.

W 67. minucie za Takeshiego Kanamoriego wszedł Yohei Toyoda. Po chwili trener Yamaga FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Akira Ando, a murawę opuścił Paulinho. W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Yoheiemu Takaoce, piłkarzowi Sagan Tosu.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Yamaga FC doszło do zmiany. Hiroyuki Takasaki wszedł za Ibukiego Fujitę. A trener Sagan Tosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Akita Fukutę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Yuji Ono. W 87. minucie sędzia ukarał kartką Rikiego Harakawę, zawodnika gospodarzy.

W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Sagan Tosu doszło do zmiany. Yoshiki Takahashi wszedł za Rikiego Harakawę. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sagan Tosu
77′ Yohei Takaoka
Tatsuya Morita
 13′ Takashi Kanai
Keiya Nakami57′
87′ 90′ Riki Harakawa
Ibuki Fujita82′
Hideto Takahashi
Paulo Roberto Gonzaga76′
Mu Kanazaki
Yuzo Iwakami
48′ 67′ Takeshi Kanamori
Taro Sugimoto
83′ Yuji Ono
Hayuma Tanaka
83′ Akito Fukuta
Akira Ando76′
90′ Yoshiki Takahashi
Masaki Yamamoto
Dong-Geon Cho
Toyofumi Sakano57′
67′ Yohei Toyoda
Hiroyuki Takasaki82′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Yamaga FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.