Liga japońska - 30. kolejka J1 League: Vissel Kobe - Vegalta Sendai 2-0 (1-0)

2 listopada na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe odbyło się starcie 30. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Visselu i Vegalty Sendai. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Visselu 2-0. Na stadionie zasiadło 18 975 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

30. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-02 05:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 18975 | Arbiter: K. Fukushima
Vissel Kobe
Vegalta Sendai
2
0
K. Ogawa 16',69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Visselu wygrał 10 razy i zanotował dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Visselu w 16. minucie spotkania, gdy Keijiro Ogawa zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Ryohei Michibuchi z zespołu gości. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Visselu.

W 62. minucie za Kunimitsu Sekiguchiego wszedł Ramon Lopes.

Drużyna Vegalty Sendai ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy Keijiro Ogawa. Asystę zaliczył Kyogo Furuhashi.

W 72. minucie w zespole Visselu doszło do zmiany. Hirofumi Watanabe wszedł za Thomasa Vermaelena. Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Takayoshi Ishihara, a murawę opuścił Kim Jung-Ya. W tej samej minucie w jedenastce Vegalty Sendai doszło do zmiany. Ryo Germain wszedł za Shuna Nagasawę.

Niedługo później trener Visselu postanowił wzmocnić linię napadu i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Davida Villę. Na boisko wszedł Lukas Podolski, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Visselu doszło do zmiany. Takuya Yasui wszedł za Andresa Iniestę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Katsuya Nagato
72′ Thomas Vermaelen
Mate Junior Simao
90′ Andres Iniesta
Yoshiki Matsushita
Hotaru Yamaguchi
Ryohei Michibuchi39′
 16′, 69′ Keijiro Ogawa
Kunimitsu Sekiguchi62′
89′ David Villa
Shingo Tomita
Kyogo Furuhashi
Shun Nagasawa74′
Daiya Maekawa
Kentaro Seki
72′ Hirofumi Watanabe
Shingo Hyodo
Yuta Goke
Takayoshi Ishihara74′
Asahi Masuyama
Keiya Shiihashi
90′ Takuya Yasui
Ryo Germain74′
Noriaki Fujimoto
Naoki Ishihara
89′ Lukas Podolski
Ramon Lopes de Freitas62′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Vegalty Sendai przyznał jedną żółtą.

9 listopada drużyna Visselu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Toyocie. Jej przeciwnikiem będzie Nagoya Grampus. Natomiast 10 listopada Shimizu S-Pulse zagra z zespołem Vegalty Sendai na jego terenie.