Liga japońska - 30. kolejka J1 League: Kawasaki Frontale - Sanfrecce Hiroszima 2-1 (1-0)

2 listopada na Kawasaki Todoroki Stadium odbyło się spotkanie 30. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kawasaki Frontale i Sanfrecce Hiroshima. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kawasaki Frontale 2-1. Na stadionie stawiło się 23 910 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-02 07:05 | Stadion: Kawasaki Todoroki Stadium | Widzów: 23910 | Arbiter: Y. Yamamoto
Leandro Pereira 82'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Jedenastka Kawasaki Frontale wygrała aż 18 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 21. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sanfrecce Hiroshima Keisuke Osako.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kawasaki Frontale.

Drugą połowę drużyna Sanfrecce Hiroshima rozpoczęła w zmienionym składzie, za Emila Salomonssona wszedł Leandro Pereira. W 57. minucie kartkę otrzymał Yuki Nogami z jedenastki gości.

W 60. minucie Ryota Oshima zastąpił Hokuta Shimodę. Trener Kawasaki Frontale wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manabu Saito. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Kengo Nakamura. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 70. minucie w jedenastce Sanfrecce Hiroshima doszło do zmiany. Kosei Shibasaki wszedł za Sho Inagakiego.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Tsukasę Morishimę, zawodnika gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sanfrecce Hiroshima w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Leandro Pereira. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kawasaki Frontale w 84. minucie spotkania, gdy Maguinho zdobył drugą bramkę. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Kyoheiemu Noborizatowi, piłkarzowi Kawasaki Frontale.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania w drużynie Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Kei Chinen wszedł za Yū Kobayashiego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Keisuke Osako 21′ (samob.)
 84′ Magno José da Silva
Hayato Araki
Tatsuki Nara
Yuki Nogami57′
90′ Kyohei Noborizato
Emil Salomonsson46′
Hiroyuki Abe
Sho Sasaki
66′ Kengo Nakamura
Toshihiro Aoyama
60′ Ryota Oshima
Tsukasa Morishima76′
90′ Yu Kobayashi
Kosei Shibasaki70′
66′ Manabu Saito
Kohei Shimizu
60′ Hokuto Shimoda
Kyohei Yoshino
90′ Kei Chinen
Marcos Leandro Pereira46′  82′
Leandro Damião da Silva dos Santos
Daiki Watari

Przewaga zespołu Sanfrecce Hiroshima w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sanfrecce Hiroshima pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Sanfrecce Hiroshima w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.