Liga japońska - 30. kolejka J1 League: Kashima - Urawa Red Diamonds 1-0 (0-0)

1 listopada na Kashima Soccer Stadium odbyło się spotkanie 30. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Urawy Red Diamonds. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kashimy 1-0. Pojedynek obejrzało 14 439 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-01 11:00 | Stadion: Kashima Soccer Stadium | Widzów: 14439 | Arbiter: Y. Araki
Kashima Antlers
Urawa Red Diamonds Saitama
1
0
Serginho 72'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 meczów zespół Urawy Red Diamonds wygrał 15 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 11 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Kenyu Sugimocie z drużyny gości. Chwilę później trener Kashimy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Serginho, a murawę opuścił Yasushi Endo. Serginho bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to już jego 12. gol w tegorocznych rozgrywkach.

A trener Urawy Red Diamonds wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tomoyę Ugajina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Takahiro Sekine. W 72. minucie za Sho Itę wszedł Ayase Ueda.

Dopiero w drugiej połowie Serginho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kashimy, zdobywając bramkę w tej samej minucie meczu. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 74. minucie Fabricio został zmieniony przez Shinza Korokiego, a za Kaiego Shibata wszedł na boisko Kazuki Nagasawa, co miało wzmocnić jedenastkę Urawy Red Diamonds. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryoheiego Shirasakiego na Keiego Koizumiego w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. W tej samej minucie arbiter pokazał kartkę Kwoun Sun-Tae, zawodnikowi Kashimy.

Fabricio
90′ Sun-Tae Kwoun
Tomoaki Makino
65′ Yasushi Endo
Ewerton da Silva Pereira
Kento Misao
Yosuke Kashiwagi
Ryota Nagaki
Takahiro Sekine68′
90′ Ryohei Shirasaki
Kai Shibato77′
Hugo Leonardo Silva Serejo
Kenyu Sugimoto62′
72′ Sho Ito
Yuki Abe
90′ Kei Koizumi
Quentin Geordie Felix Martinus
Shintaro Nago
Kazuki Nagasawa77′
65′  72′ Sergio Antônio Soler de Oliveira Júnior
Tomoya Ugajin68′
72′ Ayase Ueda
Shinzo Koroki74′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.