Liga japońska - 30. kolejka J1 League: Consadole Sapporo - Nagoya Grampus 3-0 (1-0)

2 listopada na Sapporo Dome odbył się mecz 30. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Nagoi Grampus. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Consadole Sapporo 3-0. Starcie obejrzało 19 943 widzów.

Lucas Fernandes 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Nagoi Grampus wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Takumie Aranowi z Consadole Sapporo. Była to 19. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Consadole Sapporo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie Kazuki Fukai dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Akito Fukumori.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Consadole Sapporo.

Kibice Consadole Sapporo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jaya Bothroyda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Anderson Lopes. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 69. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yutaka Yoshida osłabiając tym samym zespół gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Consadole Sapporo w 71. minucie spotkania, gdy Musashi Suzuki zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 74. minucie Naoki Maeda zastąpił Hirokiego Itę. W 78. minucie Takuma Arano został zmieniony przez Hirokiego Miyazawę, co miało wzmocnić drużynę Consadole Sapporo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takujego Yonemotę na Gabriela Xaviera. Na 10 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Chanathip Songkrasinowi z zespołu gospodarzy.

Niedługo później Lucas Fernandes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Consadole Sapporo, strzelając kolejnego gola w 86. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Jay Bothroyd.

W 87. minucie Lucas Fernandes został zmieniony przez Yoshihira Nakanę, co miało wzmocnić drużynę Consadole Sapporo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eduarda Netę na Kokiego Sugimoriego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Kazuya Miyahara
19′ 78′ Takuma Arano
Shinnosuke Nakatani
 35′ Kazuki Fukai
Yutaka Yoshida69′
80′ Chanathip Songkrasin
Ryuji Izumi
 71′ (k.) Musashi Suzuki
Ariajasuru Hasegawa
 86′ 87′ Lucas Fernandes
Takuji Yonemoto84′
64′ Anderson José Lopes de Souza
Shumpei Naruse
78′ Hiroki Miyazawa
Hiroki Ito74′
87′ Yoshihiro Nakano
Joao Felipe Schmidt Urbano
Kosuke Shirai
Gabriel Augusto Xavier84′
64′ Jay Bothroyd
Koki Sugimori90′

Zespół Consadole Sapporo zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gości, a zawodnikom Consadole Sapporo przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.