Liga japońska - 30. kolejka J1 League: Cerezo Osaka - Matsumoto Yamaga FC 1-1 (1-0)

W starciu 30. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 2 listopada, jedenastka Cerezo_Osaka zremisowała z Yamaga FC 1-1 (1-0). Mecz na Yanmar Stadium Nagai w Osace obejrzało 15 696 widzów.

30. kolejka Japonia - J1 League
2019-11-02 07:00 | Stadion: Yanmar Stadium Nagai | Widzów: 15696 | Arbiter: Y. Murata
Cerezo Osaka
Matsumoto Yamaga FC
1
1
Souza 24'
T. Sugimoto 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Cerezo_Osaka wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Cerezo_Osaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie bramkę zdobył Souza. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Riku Matsuda.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cerezo_Osaka.

W 61. minucie kartkę dostał Keiya Nakami z Yamaga FC.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił Taro Sugimoto. Asystę przy golu zaliczył Ryo Nagai.

W 65. minucie Kakeru Funaki zastąpił Yusuke'a Maruhashiego. W następstwie utraty gola trener Cerezo_Osaka postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Kotę Mizunumę i na pole gry wprowadził napastnika Toshiyukiego Takagiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie Keiya Nakami został zmieniony przez Akirę Ando, co miało wzmocnić zespół Yamaga FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kojego Suzukiego na Atomu Tanakę.

W 78. minucie w jedenastce Yamaga FC doszło do zmiany. Hayuma Tanaka wszedł za Yuza Iwakamiego. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Souzie z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Yamaga FC doszło do zmiany. Toyofumi Sakano wszedł za Tara Sugimotę.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tatsuya Morita
65′ Kakeru Funaki
Taro Sugimoto  62′ 86′
 24′ 86′ Elierce Barboza De Souza
Keiya Nakami61′ 72′
Naoyuki Fujita
Ibuki Fujita
71′ Kota Mizunuma
Paulo Roberto Gonzaga
78′ Koji Suzuki
Tomoki Imai
65′ Yusuke Maruhashi
Hayuma Tanaka78′
Ayumu Seko
Akira Ando72′
Leandro Luis Desábato
Masaki Yamamoto
78′ Atomu Tanaka
Toyofumi Sakano86′
71′ Toshiyuki Takagi
Hiroyuki Takasaki

Przewaga jedenastki Cerezo_Osaka w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.