Liga japońska - 3. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Urawa Red Diamonds 1-2 (0-1)

W starciu 3. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 8 lipca, zespół Vegalty Sendai przegrał z Urawą Red Diamonds 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Yurtec Stadium Sendai.

S. Koroki 83'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków drużyna Urawy Red Diamonds wygrała 13 razy i zanotowała trzy porażki oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Kai Shibato z drużyny gości. Była to szósta minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Urawy Red Diamonds nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu Leonardo dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Ryosuke Yamanaka.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Urawy Red Diamonds.

Drugą połowę jedenastka Vegalty Sendai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Takumę Hamasakiego wszedł Takumi Sasaki.

Drużyna Vegalty Sendai nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Hiroto Yamada. Asystę przy golu zanotował Shuhei Akasaki.

W 61. minucie w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Takuma Nishimura wszedł za Alexandre'a Guedesa. W tej samej minucie za Hirota Yamadę wszedł Ryo Germain. Między 62. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Urawy Red Diamonds: Fabricio, Yōsuke Kashiwagi, Kenyu Sugimoto, Koya Yuruki, Ryosuke Yamanaka, na ich miejsce weszli: Quentin Martinus, Kazuki Nagasawa, Shinzo Koroki, Takahiro Sekine, Tomoya Ugajin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shuheiego Akasakiego, Takahira Yanagiego zajęli: Shun Nagasawa, Takumi Mase.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Urawy Red Diamonds w 83. minucie spotkania, gdy Shinzo Koroki zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Leonardo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Shusaku Nishikawa
46′ Takuma Hamasaki
Thomas Deng
Jung-Ya Kim
Daiki Hashioka
81′ Takahiro Yanagi
Koya Yuruki79′
 49′ 61′ Hiroto Yamada
Kenyu Sugimoto68′
73′ Shuhei Akasaki
Leonardo Nascimento Lopes de Souza  45′
61′ Alexandre Xavier Pereira Guedes
Fabricio dos Santos Messias62′
Kentaro Seki
Haruki Fukushima
81′ Takumi Mase
Maurício de Carvalho Antônio
Hisashi Appiah Tawiah
Quentin Geordie Felix Martinus62′
46′ Takumi Sasaki
Kazuki Nagasawa62′
61′ Ryo Germain
Takahiro Sekine79′
73′ Shun Nagasawa
Tomoya Ugajin79′
61′ Takuma Nishimura
Shinzo Koroki68′  83′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Urawy Red Diamonds pokazał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.