Liga japońska - 3. kolejka J1 League: Kashiwa Reysol - Yokohama FC 1-3 (1-1)

8 lipca na SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium odbył się mecz 3. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashiwy Reysol i Yokohama FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Yokohama FC 3-1.

Y. Someya 85' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka Yokohama FC wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter pokazał kartkę Yusuke'owi Segawie, zawodnikowi gospodarzy.

Nagle piłkarze Yokohama FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie Koki Saito dał prowadzenie swojemu zespołowi. Bramka padła po podaniu Takui Matsuury.

W 28. minucie Yusuke Kobayashi zastąpił Yutę Kamiyę.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie gola wyrównującego strzelił Hiroto Goya. Sytuację bramkową stworzył Yuta Kamiya.

W ostatniej minucie pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Masakazu Tashirowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Niedługo po stracie bramki zespół Yokohama FC znów trafił do bramki rywala. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Takuya Matsuura. Przy strzeleniu gola asystował Maguinho.

Między 51. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kashiwy Reysol: Tatsuya Yamashita, Shunki Takahashi, Yusuke Segawa, Hiroto Goya, na ich miejsce weszli: Yuji Takahashi, Kengo Kitazume, Matheus Savio, Junior Santos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maguinha, Kokiego Saita, Takaakiego Shichiego, Kazunariego Ichimiego zajęli: Katsuhiro Nakayama, Kosuke Saito, Yutaro Hakamata, Yusuke Minagawa.

W 85. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kashiwy Reysol Yuta Someya. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Magno José da Silva51′
85′ (samob.) Yuta Someya
Kyowaan Hoshi
62′ Shunki Takahashi
Yuki Kobayashi
62′ Tatsuya Yamashita
Takaaki Shichi84′
Ataru Esaka
Masakazu Tashiro45′
28′ Yusuke Kobayashi
Takuya Matsuura  47′
Sachiro Toshima
Kensuke Sato
 44′ 73′ Hiroto Goya
Tatsuki Seko
Michael Olunga Ogada
Kazunari Ichimi84′
3′ 73′ Yusuke Segawa
Koki Saito  21′ 79′
Kosuke Nakamura
Akihiko Takeshige
62′ Kengo Kitazume
Yutaro Hakamata84′
62′ Yuji Takahashi
Shunsuke Nakamura
73′ Matheus Goncalve Savio
Katsuhiro Nakayama51′
Hidekazu Otani
Eijiro Takeda
73′ Jose Antonio dos Santos Junior
Yusuke Minagawa84′
28′ Yuta Kamiya
Kosuke Saito79′

Drużyna Kashiwy Reysol postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Yokohama FC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.