Liga japońska - 3. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Consadole Sapporo 0-2 (0-1)

8 lipca na Kashima Soccer Stadium odbyło się starcie 3. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Kashimy i Consadole Sapporo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Consadole Sapporo 2-0.

Lucas Fernandes 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Kashimy wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Musashi Suzuki. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Hiroki Miyazawa.

W 24. minucie Musashi Suzuki zastąpił Yoshiakiego Komaiego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Takuma Arano z Consadole Sapporo. Była to 37. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Consadole Sapporo.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Consadole Sapporo: Daikiemu Sudze w 49. i Kazukiemu Fukaiemu w 53. minucie. W 63. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Shoma Doi, Sho Ito, a na ich miejsce weszli Ryuji Izumi, Everaldo.

W tej samej minucie trener Consadole Sapporo postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Kazukiego Fukaiego wszedł Shunta Tanaka, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. Między 63. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Kashimy: Itsuki Someno, Léo Silva, Kento Misao, na ich miejsce weszli: Yasushi Endo, Ryota Nagaki, Ryotaro Araki. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Chanathip Songkrasina, Kosuke Shiraiego, Jaya Bothroyda zajęli: Takuro Kaneko, Lucas Fernandes, Tomoki Takamine. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół Kashimy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku celnym strzałem popisał się Lucas Fernandes. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Yoshiaki Komai.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Hiroki Miyazawa
63′ Ryuji Izumi
Kosuke Shirai64′
78′ Kento Misao
Chanathip Songkrasin63′
70′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Jay Bothroyd70′
63′ Itsuki Someno
Daiki Suga49′
63′ Everaldo Stum
Musashi Suzuki  7′ 24′
Hitoshi Sogahata
Kawin Thamsatchanan
Ikuma Sekigawa
Min-Tae Kim
78′ Ryotaro Araki
Shunta Tanaka63′
63′ Shoma Doi
Takuro Kaneko63′ 90′
63′ 80′ Yasushi Endo
Yoshiaki Komai24′
70′ Ryota Nagaki
Tomoki Takamine70′
63′ Sho Ito
Lucas Fernandes64′  90′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Consadole Sapporo przyznał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.