Liga japońska - 3. kolejka J1 League: Cerezo Osaka - Shimizu S-Pulse 2-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 8 lipca, jedenastka Cerezo_Osaka zwyciężyła z Shimizu S-Pulse 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadium Nagai w Osace.

E. Katayama 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Cerezo_Osaka wygrała aż 14 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dziewięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Valdo z Shimizu S-Pulse. Była to 44. minuta meczu.

Drugą połowę drużyna Cerezo_Osaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kena Tokurę wszedł Bruno Mendes. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Ayumu Sekowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 64. minucie Tatsuhiro Sakamoto zastąpił Eiichiego Katayamę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cerezo_Osaka w 71. minucie spotkania, gdy Hiroaki Okuno zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Yusuke Maruhashi.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w jedenastce Cerezo_Osaka za Hiroakiego Okuna wszedł Yuta Toyokawa, a w drużynie Shimizu S-Pulse Mitsunari Musaka zmienił Yasufumiego Nishimurę. Trener Shimizu S-Pulse postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kentę Nishizawę i na pole gry wprowadził napastnika Shotę Kanekę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cerezo_Osaka, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 w 85. minucie zdobył Eiichi Katayama.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania w zespole Cerezo_Osaka doszło do zmiany. Lucas Mineiro wszedł za Naoyukiego Fujitę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Takashi Kanai
53′ Ayumu Seko
Makoto Okazaki
 71′ 83′ Hiroaki Okuno
Kenta Nishizawa83′
Leandro Luis Desábato
Mitsunari Musaka83′
90′ Naoyuki Fujita
Yuito Suzuki
64′ Tatsuhiro Sakamoto
Ryo Takeuchi
46′ Ken Tokura
Sérgio Dutra Júnior64′
64′ Yoichiro Kakitani
Teerasil Dangda64′
Shu Mogi
Takuo Okubo
64′  85′ Eiichi Katayama
Yugo Tatsuta68′
Yasuki Kimoto
Shota Kaneko83′
90′ Lucas da Silva Izidoro
Yasufumi Nishimura83′
64′ Hiroshi Kiyotake
Tese Chong64′
46′ Bruno Pereira Mendes
Carlos Antônio de Souza Júnior64′
83′ Yuta Toyokawa
Yusuke Goto

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.