Liga japońska - 29. kolejka J1 League: Yokohama FC - Shimizu S-Pulse 1-3 (0-3)

W starciu 29. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 25 listopada, zespół Yokohama FC przegrał z Shimizu S-Pulse 1-3 (0-3). Pojedynek odbył się na Nippatsu Mitsuzawa Stadium.

29. kolejka Japonia - J1 League
2020-11-25 11:00 | Stadion: Nippatsu Mitsuzawa Stadium | Widzów: 3165 | Arbiter: Takuto Okabe
R. Takeuchi 38'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Shota Kaneko. Bramka padła po podaniu Yuita Suzukiego.

Jedenastka Yokohama FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości , strzelając kolejnego gola. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Júnior Dutra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 38. minucie spotkania, gdy Ryo Takeuchi zdobył trzecią bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Ryo Okui.

Trener Yokohama FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Koki Saito, a murawę opuścił Takuya Matsuura. Na drugą połowę zespół Yokohama FC wyszedł w zmienionym składzie, za Eijira Takedę, Takaakiego Shichiego weszli Maguinho, Yutaro Hakamata.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę pocieszenia zdobył Tatsuki Seko.

Trener Shimizu S-Pulse wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kentę Nishizawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Yusuke I. W 62. minucie Júnior Dutra został zastąpiony przez Yasufumiego Nishimurę. Od 76 minuty boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Katsuhiro Nakayama, Kosuke Saito, na ich miejsce weszli: Yuki Kusano, Yusuke Minagawa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yuita Suzukiego, Koty Miyamoto zajęli: Teerasil Dangda, Hwang Seok-Ho.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Takuo Okubo
 56′ Tatsuki Seko
Ryo Okui
Masakazu Tashiro
Andrevaldo de Jesus Santos
Yuki Kobayashi
Yugo Tatsuta
46′ Takaaki Shichi
Mitsunari Musaka
Reo Yasunaga
Shota Kaneko  5′
82′ Katsuhiro Nakayama
Kota Miyamoto90′
46′ Takuya Matsuura
Yuito Suzuki76′
46′ Eijiro Takeda
Ryo Takeuchi  38′
90′ Kosuke Saito
Yusuke Goto62′
Kazunari Ichimi
Sérgio Dutra Júnior  6′ 62′
Akihiko Takeshige
Togo Umeda
46′ Magno José da Silva
Seok-ho Hwang90′
46′ Yutaro Hakamata
Keita Nakamura
82′ Yuki Kusano
Hikaru Naruoka
90′ Yusuke Minagawa
Yasufumi Nishimura62′
Kazuyoshi Miura
Kenta Nishizawa62′
46′ Koki Saito
Teerasil Dangda76′

Przewaga jedenastki Yokohama FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Shimizu S-Pulse w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.