Liga japońska - 28. kolejka J1 League: Vegalta Sendai - Kashima Antlers 1-3 (0-0)

W spotkaniu 28. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 21 listopada, drużyna Vegalty Sendai przegrała z Kashimą 1-3 (0-0). Mecz odbył się na Yurtec Stadium Sendai. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

A. Ueda 62'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Jedenastka Kashimy wygrała aż 15 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna Kashimy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Vegalty Sendai była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Tatsuki Nara z Kashimy. Była to 45. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Vegalty Sendai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Shuheiego Akasakiego wszedł Shun Nagasawa.

Tuż po przerwie jedenastka Kashimy pokazała swoją wyższość. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Everaldo. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Juan Alano.

W 51. minucie Pará został zastąpiony przez Kojego Hachisukę. W 52. minucie w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Yoshiki Matsushita wszedł za Shinga Hyodę.

Jedenastka Vegalty Sendai ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 57. minucie wynik na 0-2 podwyższył Juan Alano. Przy strzeleniu gola pomagał Everaldo.

W 59. minucie w zespole Vegalty Sendai doszło do zmiany. Isaac Cuenca wszedł za Takayoshiego Ishiharę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kashimy w 62. minucie spotkania, gdy Ayase Ueda strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Everalda.

Trener Kashimy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yasushiego Endę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Shoma Doi. W 74. minucie w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Sho Ito wszedł za Everalda.

Mimo że jedenastka gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 75 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie gola pocieszenia strzelił Shun Nagasawa. Asystę przy bramce zaliczył Koji Hachisuka.

Chwilę później trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Kunimitsu Sekiguchi, a murawę opuścił Hiroto Yamada. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Tatsuki Nara45′
51′ Anderson Ferreira da Silva
Shuto Yamamoto85′
Takuma Hamasaki
Juan Matheus Alano Nascimento  57′ 89′
78′ Hiroto Yamada
Ryota Nagaki
59′ Takayoshi Ishihara
Hugo Leonardo Silva Serejo
Keiya Shiihashi
Everaldo Stum  47′ 74′
52′ Shingo Hyodo
Shoma Doi73′
46′ Shuhei Akasaki
Ayase Ueda  62′ 85′
Goro Kawanami
Hitoshi Sogahata
51′ Koji Hachisuka
Yukitoshi Ito
Mate Junior Simao
Yasushi Endo73′
59′ Juan Isaac Cuenca López
Kei Koizumi85′
52′ Yoshiki Matsushita
Yuta Matsumura85′
78′ Kunimitsu Sekiguchi
Shintaro Nago89′
46′  76′ Shun Nagasawa
Sho Ito74′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Kashimy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.