Liga japońska - 28. kolejka J1 League: Oita Trinita - Kawasaki Frontale 1-0 (1-0)

21 listopada na Ōita Bank Dome w Ōicie odbyło się starcie 28. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Oity Trinita i Kawasaki Frontale. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Oity Trinita 1-0.

N. Nomura 36'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów zespół Oity Trinita wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 34. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Shogo Taniguchi osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oity Trinita w 36. minucie spotkania, gdy Naoki Nomura strzelił z karnego pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Oity Trinita.

Trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kaoru Mitoma, a murawę opuścił Tatsuya Hasegawa. Drugą połowę drużyna Kawasaki Frontale rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kenga Nakamurę wszedł Ao Tanaka.

W 60. minucie Yu Kobayashi został zastąpiony przez Reo Hatatego. W 62. minucie w zespole Oity Trinita doszło do zmiany. Kaoru Takayama wszedł za Yutę Koidego. Trener Oity Trinita wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yuyę Takazawę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Kohei Isa.

Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Oity Trinita: Yamato Machida, Yushi Hasegawa, Toshio Shimakawa, na ich miejsce weszli: Kazuki Kozuka, Yuki Kobayashi, Ryosuke Tone. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manabu Saity, Miki Yamane zajęli: Yasuto Wakizaka, Leandro Damião. W drugiej połowie nie padły bramki.

Shintaro Kurumaya
74′ Yushi Hasegawa
Kyohei Noborizato
62′ Yuta Koide
Tatsuya Hasegawa46′
73′ Yamato Machida
Ryota Oshima
 36′ (k.) Naoki Nomura
Kengo Nakamura46′
83′ Toshio Shimakawa
Manabu Saito76′
Tatsuya Tanaka
Hidemasa Morita
63′ Kohei Isa
Yu Kobayashi60′
Kyung Gun Mun
Kenta Tanno
83′ Ryosuke Tone
Diogo Mateus de Almeida Rodrigues Maciel
74′ Yuki Kobayashi
Kaoru Mitoma46′
73′ Kazuki Kozuka
Ao Tanaka46′
Keita Takahata
Yasuto Wakizaka76′
62′ Kaoru Takayama
Leandro Damião da Silva dos Santos79′
63′ Yuya Takazawa
Reo Hatate60′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Kawasaki Frontale pokazał jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.