Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Vissel Kobe - Shonan Bellmare 0-2 (0-0)

W meczu 27. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 15 listopada, drużyna Visslu przegrała z Shonanem Bellmare 0-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe.

M. Saito 84'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Visslu wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach zespół Visslu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Shonanu Bellmare wyszła w zmienionym składzie, za Hiroshiego Ibusukiego wszedł Hiroto Nakagawa. W 63. minucie Keijiro Ogawa został zastąpiony przez Yutara Odę.

Po chwili trener Visslu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Junya Tanaka, a murawę opuścił Noriaki Fujimoto. W 71. minucie w zespole Visslu doszło do zmiany. Leo Osaki wszedł za Sergiego Sampera. A kibice Shonanu Bellmare nie mogli już doczekać się wprowadzenia Naokiego Yamadę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Akimi Barada. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę.

Bramkarz Visslu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 77. minucie Takuya Okamoto dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Naoki Yamada.

Między 80. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Shonanu Bellmare: Takuya Okamoto, Temma Matsuda, Satoshi Tanaka, na ich miejsce weszli: Keisuke Saka, Yuto Iwasaki, Sosuke Shibata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gotoku Sakaiego, Kyoga Furuhashiego zajęli: Ryo Hatsuse, Daiju Sasaki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shonanu Bellmare w 84. minucie spotkania, gdy Mitsuki Saito strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w meczu dostał Leo Osaki z Visslu. Była to 85. minuta starcia.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Hirokazu Ishihara
84′ Gotoku Sakai
Takuya Okamoto  77′ 80′
Hotaru Yamaguchi
Akimi Barada77′
Andres Iniesta
Mitsuki Saito  84′
71′ Sergi Samper
Taiga Hata
63′ Keijiro Ogawa
Daiki Kaneko
70′ Noriaki Fujimoto
Temma Matsuda83′
84′ Kyogo Furuhashi
Hiroshi Ibusuki46′
Daiya Maekawa
Masaaki Goto
84′ Ryo Hatsuse
Keisuke Saka80′
71′ 85′ Leo Osaki
Shota Kobayashi
Hirofumi Watanabe
Hiroto Nakagawa46′
63′ Yutaro Oda
Sosuke Shibata83′
84′ Daiju Sasaki
Naoki Yamada77′
70′ Junya Tanaka
Yuto Iwasaki83′

Przewaga zespołu Visslu w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników Shonanu Bellmare żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.