Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Shimizu S-Pulse - Cerezo Osaka 3-1 (0-0)

W starciu 27. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Shimizu S-Pulse zwyciężyła z Cerezo_Osaka 3-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na IAI Stadium Nihondaira w Shizuokiej.

H. Kiyotake 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Cerezo_Osaka wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Shimizu S-Pulse wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Keitę Nakamurę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Shota Kaneko. Posunięcie trenera było słuszne. Keitę Nakamurę zdobył dającą prowadzenie bramkę w 85. minucie spotkania. Drugą połowę zespół Shimizu S-Pulse rozpoczął w zmienionym składzie, za Yusuke I wszedł Yuito Suzuki.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shimizu S-Pulse w 49. minucie spotkania, gdy Renato strzelił pierwszego gola. W 58. minucie Naoyuki Fujita zastąpił Yoichira Kakitaniego.

W tej samej minucie Yuta Toyokawa został zmieniony przez Brunona Mendesa, co miało wzmocnić jedenastkę Cerezo_Osaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Takashiego Kanaiego na Yuga Tatsutę. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Carlinhosowi z Shimizu S-Pulse.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie Hiroshi Kiyotake wyrównał wynik meczu. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Tatsuhiro Sakamoto.

W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Riku Matsudzie, zawodnikowi gości. W tej samej minucie w zespole Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Kota Miyamoto wszedł za Rya Takeuchiego. Na murawie, jak to często zdarzało się Cerezo_Osaka w tym sezonie, pojawił się Eiichi Katayama, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 84. minucie Yusuke'a Maruhashiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo później Keita Nakamura wywołał eksplozję radości wśród kibiców Shimizu S-Pulse, strzelając kolejnego gola w 85. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zaliczył Carlinhos.

W doliczonym czasie gry w drużynie Shimizu S-Pulse doszło do zmiany. Teerasil Dangda wszedł za Kentę Nishizawę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Carlinhos. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Teerasil Dangda.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Yasuki Kimoto
59′ Takashi Kanai
Yusuke Maruhashi84′
46′ Shota Kaneko
Leandro Luis Desábato
 49′ Renato Augusto Santos Junior
Tatsuhiro Sakamoto
90′ Kenta Nishizawa
Naoyuki Fujita58′
75′ Ryo Takeuchi
Hiroshi Kiyotake  67′
46′ Yusuke Goto
Hiroaki Okuno
 90′ 64′ Carlos Antônio de Souza Júnior
Yuta Toyokawa58′
Takuo Okubo
Takumi Nagaishi
59′ Yugo Tatsuta
Eiichi Katayama84′
Yosuke Kawai
Yuta Koike
75′ Kota Miyamoto
Ayumu Seko
46′  85′ Keita Nakamura
Jun Nishikawa
46′ Yuito Suzuki
Yoichiro Kakitani58′
90′ Teerasil Dangda
Bruno Pereira Mendes58′

Zespół Shimizu S-Pulse zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Shimizu S-Pulse w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.