Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Sanfrecce Hiroszima - Yokohama FC 1-1 (1-1)

W spotkaniu 27. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Sanfrecce' Hiroshima zremisowała z Yokohama FC 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na EDION Stadium.

Y. Kobayashi 10'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Sanfrecce' Hiroshima wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Yuki Kobayashi. Asystę zanotował Kohei Tezuka.

Drużyna gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 18 minut, jedenastka Sanfrecce' Hiroshima doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ezequiel. Przy zdobyciu bramki pomógł Douglas Vieira.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Sanfrecce' Hiroshima wyszedł w zmienionym składzie, za Kodaiego Dohiego wszedł Toshihiro Aoyama. Trener Sanfrecce' Hiroshima postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Yuya Asano, a murawę opuścił Ryo Nagai.

W 58. minucie Yusuke Chajima zastąpił Shunkiego Higashiego. W tej samej minucie Maguinho został zmieniony przez Katsuhira Nakayamę, a za Kosuke Saita wszedł na boisko Daisuke MatsuiX, co miało wzmocnić jedenastkę Yokohama FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Vieirę na Leandra Pereirę oraz Ezequiela na Tsukasę Morishimę. Trener Yokohama FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yukiego Kusana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Koki Saito.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Yokohama FC: Koheiemu Tezuce w 85. minucie i Yujemu Senumie w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

Yuki Kobayashi  10′
58′ Yusuke Chajima
Magno José da Silva58′
Hayao Kawabe
Tatsuki Seko86′
 28′ 72′ Ezequiel Santos da Silva
Kosuke Saito83′
57′ Ryo Nagai
Takaaki Shichi
46′ Kodai Dohi
Kohei Tezuka85′
Yoshifumi Kashiwa
Kazunari Ichimi87′
65′ Douglas da Silva Vieira
Koki Saito83′
Keisuke Osako
Akihiko Takeshige
Akira Ibayashi
Daisuke MatsuiX83′
46′ Toshihiro Aoyama
Katsuhiro Nakayama58′
57′ Yuya Asano
Eijiro Takeda
58′ Shunki Higashi
Reo Yasunaga86′
72′ Tsukasa Morishima
Yuki Kusano83′
65′ Marcos Leandro Pereira
Yuji Senuma87′ 90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Yokohama FC przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.