Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Nagoya Grampus - FC Tokio 1-0 (0-0)

W pojedynku 27. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 15 listopada, zespół Nagoi Grampus wygrał z FC Tokio 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Toyota Stadium w Toyocie.

Mateus 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań jedenastka FC Tokio wygrała 17 razy i zanotowała osiem porażek oraz sześć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gabriela Xaviera z Nagoi Grampus, a w 36. minucie Masata Morishige'a z drużyny przeciwnej.

Trener FC Tokio postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Adailtona i na pole gry wprowadził napastnika Kensuke Nagaiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Diego Oliveira zastąpił Hirotakę Mitę.

W tej samej minucie w drużynie FC Tokio doszło do zmiany. Taichi Hara wszedł za Leandra. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Naokiemu Maedzie z Nagoi Grampus. Była to 82. minuta spotkania. Po chwili trener Nagoi Grampus postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Yuki Soma, a murawę opuścił Hiroyuki Abe.

W 87. minucie w zespole FC Tokio doszło do zmiany. Takuya Uchida wszedł za Arthura Silvę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nagoi Grampus w 90. minucie spotkania, gdy Mateus strzelił z karnego pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Ryoya Ogawa
82′ Naoki Maeda
Shuto Abe
Takuji Yonemoto
Arthur Silva Feitoza87′
 90′ (k.) Mateus dos Santos Castro
Yojiro Takahagi
Sho Inagaki
Diego Queiroz de Oliveira77′
29′ Gabriel Augusto Xavier
Adailton dos Santos da Silva65′
85′ Hiroyuki Abe
Taichi Hara77′
85′ Yuki Soma
Kensuke Nagai65′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Tokio pokazał jedną.

Drużyna Nagoi Grampus w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.