Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Kashima Antlers - Kawasaki Frontale 1-1 (0-1)

W spotkaniu 27. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Kashimy zremisowała z Kawasaki Frontale 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Kashima Soccer Stadium.

Y. Wakizaka 18'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 starcia drużyna Kawasaki Frontale wygrała 17 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Yasuto Wakizaka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kawasaki Frontale, zdobywając bramkę w 18. minucie spotkania.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Shogo Taniguchi z Kawasaki Frontale. Była to 34. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kawasaki Frontale.

Drugą połowę zespół Kashimy rozpoczął w zmienionym składzie, za Juana Alana wszedł Shintaro Nago. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kashima: Tomoi Inukaiemu w 52. i Ayase Uedzie w 57. minucie.

W 64. minucie za Kenga Nakamurę wszedł Ryota Oshima. W tej samej minucie w drużynie Kashimy doszło do zmiany. Rikuto Hirose wszedł za Keiego Koizumiego. Kibice Kashimy nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yasushiego Endę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Léo Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Everaldo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w zespole Kawasaki Frontale doszło do zmiany. Tatsuya Hasegawa wszedł za Kaoru Mitomę. W tej samej minucie trener Kawasaki Frontale postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hokuto Shimoda, a murawę opuścił Yasuto Wakizaka. W 81. minucie Ayase Ueda został zmieniony przez Sho Ita, co miało wzmocnić drużynę Kashimy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leandra Damião na Kazuyę Yamamurę oraz Akihira Ienagę na Manabu Saitę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtą kartką Jesila, piłkarza Kawasaki Frontale. Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Kento Misao, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Sung-ryong Jung
64′ Kei Koizumi
Miki Yamane
52′ Tomoya Inukai
Jesiel Cardoso Miranda90′
Tatsuki Nara
Shogo Taniguchi34′
Shuto Yamamoto
Kyohei Noborizato
46′ Juan Matheus Alano Nascimento
Akihiro Ienaga88′
90′ Kento Misao
Yasuto Wakizaka  18′ 78′
64′ Hugo Leonardo Silva Serejo
Kaoru Mitoma78′
 75′ Everaldo Stum
Kengo Nakamura64′
57′ 81′ Ayase Ueda
Ao Tanaka
Shoma Doi
Leandro Damião da Silva dos Santos88′
Sun-Tae Kwoun
Kenta Tanno
64′ Rikuto Hirose
Shintaro Kurumaya
64′ Yasushi Endo
Tatsuya Hasegawa78′
Yuta Matsumura
Ryota Oshima64′
Ryota Nagaki
Manabu Saito88′
46′ Shintaro Nago
Hokuto Shimoda78′
81′ Sho Ito
Kazuya Yamamura88′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna Kashimy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.