Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Gamba Osaka - Vegalta Sendai 0-4 (0-2)

W meczu 27. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 14 listopada, zespół Gamby przegrał wysoko z Vegaltą Sendai 0-4 (0-2). Starcie odbyło się na Suita City Football Stadium w Suicie. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Slowika występującego w Vegalcie Sendai.

T. Yanagi 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Drużyna Gamby wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vegalty Sendai w 17. minucie spotkania, gdy Shun Nagasawa zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Isaac Cuenca.

Trzeba było trochę poczekać, aby Shun Nagasawa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vegalty Sendai, strzelając kolejnego gola w 44. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Takuma Hamasaki.

Na drugą połowę zespół Gamby wyszedł w zmienionym składzie, za Shinyę Yajimę wszedł Kosuke Onose. Trener Gamby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patrica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Shoji Toyama.

W 58. minucie za Parę wszedł Takahiro Yanagi. Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Genowi Shojemu z drużyny gospodarzy. Była to 68. minuta pojedynku.

W 75. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Shun Nagasawa z Vegalty Sendai. Asystę zanotował Takumi Sasaki.

Po chwili trener Vegalty Sendai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Takayoshi Ishihara, a murawę opuścił Isaac Cuenca.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie na listę strzelców wpisał się Takahiro Yanagi. Bramka padła po podaniu Takayoshiego Ishihary.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Jung-Ya Kim
68′ Gen Shoji
Yasuhiro Hiraoka
70′ Hiroki Fujiharu
Anderson Ferreira da Silva58′
90′ Kohei Okuno
Takumi Sasaki90′
46′ Shinya Yajima
Keiya Shiihashi
Shu Kurata
Juan Isaac Cuenca López83′
73′ Yuki Yamamoto
Takuma Hamasaki90′
Kazuma Watanabe
Hiroto Yamada
46′ Shoji Toyama
Shun Nagasawa  17′, 44′, 75′
Jun Ichimori
Goro Kawanami
Ryo Shinzato
Mate Junior Simao90′
70′ Yuya Fukuda
Takahiro Yanagi58′  89′
46′ Kosuke Onose
Takayoshi Ishihara83′
90′ Ren Shibamoto
Shogo Nakahara90′
46′ Anderson Patric Aguiar Oliveira
Shuhei Akasaki
73′ Shuhei Kawasaki

Przewaga jedenastki Gamby w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników Vegalty Sendai żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Vegalty Sendai w drugiej połowie wymienił czterech graczy.