Liga japońska - 27. kolejka J1 League: Consadole Sapporo - Sagan Tosu 1-1 (0-0)

14 listopada na Sapporo Dome odbyło się starcie 27. kolejki japońskiej J1 League pomiędzy drużynami Consadole Sapporo i Sagan Tosu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

Tiago Alves 55'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Consadole Sapporo wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Kim Min-Tae z Consadole Sapporo. Była to szósta minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sagan Tosu w 55. minucie spotkania, gdy Tiago Alves zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 59. minucie za Douglasa Oliveirę wszedł Jay Bothroyd. Trener Consadole Sapporo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kosuke Shiraiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Takuro Kaneko. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 61. minucie sędzia przyznał kartkę Ryoi Morishicie z jedenastki gości.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Jay Bothroyd. Asystę zanotował Lucas Fernandes.

Chwilę później trener Sagan Tosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Yohei Toyoda, a murawę opuścił Tiago Alves. Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Consadole Sapporo: Akito Fukumori, Yoshiaki Komai, Anderson Lopes, na ich miejsce weszli: Naoki Ishikawa, Yoshihiro Nakano, Ryota Hayasaka. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cho Dong-Geona, Fuchiego Hondy zajęli: Daichi Hayashi, Kaisei Ishii. W 77. minucie arbiter ukarał kartką Yoshihira Nakanę, zawodnika Consadole Sapporo.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ryoya Morishita61′
74′ Akito Fukumori
Daiki Miya
6′ Min-Tae Kim
Carlos Eduardo Bendini Giusti
60′ Takuro Kaneko
Shinya Nakano
Hiroki Miyazawa
Yuta Higuchi
59′ Douglas Felisbino de Oliveira
Daiki Matsuoka
74′ Yoshiaki Komai
Fuchi Honda85′
Lucas Fernandes
Tomoya Koyamatsu
Tomoki Takamine
Tiago Alves Sales de Lima  55′ 68′
80′ Anderson José Lopes de Souza
Dong-Geon Cho68′
Kawin Thamsatchanan
Tatsuya Morita
74′ Naoki Ishikawa
Yuzo Kobayashi
Ryosuke Shindo
Yong Gi Ryang
80′ Ryota Hayasaka
Daichi Hayashi68′
74′ 77′ Yoshihiro Nakano
Kaisei Ishii85′
60′ Kosuke Shirai
Takeshi Kanamori
59′  63′ Jay Bothroyd
Yohei Toyoda68′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Consadole Sapporo w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.