Liga japońska - 26. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Yokohama F. Marinos 1-0 (0-0)

W pojedynku 26. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 11 listopada, jedenastka Shonanu Bellmare wygrała z Yokohamą F. Marinos 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce.

26. kolejka Japonia - J1 League
2020-11-11 11:30 | Stadion: Shonan BMW Stadium Hiratsuka | Arbiter: Takuto Okabe
Shonan Bellmare
Yokohama F. Marinos
1
0
M. Saito 62'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Yokohamy F. Marinos wygrał aż 10 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Yokohamy F. Marinos próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Hiroshiemu Ibusukiemu z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna Yokohamy F. Marinos wyszła w zmienionym składzie, za Takuyę Wadą wszedł Júnior Santos. Kibice Yokohamy F. Marinos nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daizena Maedę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Eitaro Matsuda.

W 52. minucie za Tarika Elyounoussiego wszedł Hiroto Nakagawa.

Jedyną bramkę meczu dla Shonanu Bellmare zdobył Mitsuki Saito w 62. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Hiroshi Ibusuki.

W 66. minucie w jedenastce Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Naoki Yamada wszedł za Akimiego Baradę. W tej samej minucie trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Temma Matsuda, a murawę opuścił Mitsuki Saito. W 76. minucie Taiga Hata został zmieniony przez Keisuke Sakę, co miało wzmocnić zespół Shonanu Bellmare. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcosa Juniora na Teruhita Nakagawę.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Marcos Junior, zawodnik gości.

Ryuta Koike
66′ Akimi Barada
Takuya Kida
 62′ 66′ Mitsuki Saito
Eitaro Matsuda46′
76′ Taiga Hata
Erik Nasciment de Lima
Daiki Kaneko
Takuya Wada46′
52′ Tarik Elyounoussi
Jun Amano
45′ Hiroshi Ibusuki
Marcos Junio Lima dos Santos78′ 83′
Masaaki Goto
Powell Obinna Obi
76′ Keisuke Saka
Yuki Saneto
Shota Kobayashi
Takahiro Ohgihara
66′ Temma Matsuda
José Antonio dos Santos Junior46′
52′ Hiroto Nakagawa
Daizen Maeda46′
Sosuke Shibata
Teruhito Nakagawa83′
66′ Naoki Yamada
Ado Onaiwu

Przewaga drużyny Yokohamy F. Marinos w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Shonanu Bellmare w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.