Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Vissel Kobe - Cerezo Osaka 0-1 (0-0)

W pojedynku 25. kolejki japońskiej J1 League, który rozegrany został 16 września, drużyna Visselu przegrała z Cerezo_Osaka 0-1 (0-0). Mecz na NOEVIR Stadium Kobe w Kobe obejrzało 3 206 widzów.

25. kolejka Japonia - J1 League
2020-09-16 12:00 | Stadion: NOEVIR Stadium Kobe | Widzów: 3206 | Arbiter: R. Sato
Vissel Kobe
Cerezo Osaka
0
1
Y. Kakitani 62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów drużyna Cerezo_Osaka wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ken Tokura osłabiając tym samym drużynę gości.

W 41. minucie Jun Nishikawa został zastąpiony przez Eiichiego Katayamę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Yoichiro Kakitani dla zespołu Cerezo_Osaka. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Leandro Desábato.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Visselu doszło do zmiany. Ryo Hatsuse wszedł za Gotoku Sakaiego. Kibice Visselu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yutę Gokego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Leo Osaki. W 68. minucie Daigo Nishi został zmieniony przez Keijira Ogawę, co miało wzmocnić zespół Visselu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yoichira Kakitaniego na Brunona Mendesa w 82. minucie oraz Hiroakiego Okuna na Hinatę Kidę w szóstej minucie doliczonego czasu meczu.

W 81. minucie żółtą kartkę dostał Dankler z drużyny gospodarzy.

Jin-Hyeon Kim
81′ Dankler Luis de Jesus Pedreira
Matej Jonjić
68′ Daigo Nishi
Yasuki Kimoto
68′ Leo Osaki
Yusuke Maruhashi
68′ Gotoku Sakai
Eiichi Katayama41′
68′ Ryo Hatsuse
Hinata Kida90′
Hirofumi Watanabe
Hiroshi Kiyotake
68′ Yuta Goke
Tatsuhiro Sakamoto
Takuya Yasui
Bruno Pereira Mendes82′
68′ Keijiro Ogawa
Toshiyuki Takagi

Zespół Visselu miał 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.