Liga japońska - 25. kolejka J1 League: Shonan Bellmare - Yokohama FC 1-0 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki japońskiej J1 League, które rozegrane zostało 31 października, jedenastka Shonanu Bellmare wygrała z Yokohama FC 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Shonan BMW Stadium Hiratsuka w Hiratsuce.

H. Ibusuki 79'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Yokohama FC.

Już w pierwszych minutach zespół Yokohama FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Akimi Barada z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia.

W 48. minucie kartkę dostał Masahiko Inoha, piłkarz Yokohama FC. W 61. minucie za Kosuke Saita wszedł Koki Saito.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Temma Matsuda wszedł za Akimiego Baradę. W 77. minucie w drużynie Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Naoki Yamada wszedł za Mitsukiego Saita. A trener Yokohama FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yukiego Kusana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ryuji Sugimoto.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Yokohama FC doszło do zmiany. Yuji Senuma wszedł za Kazunariego Ichimiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Shonanu Bellmare w 79. minucie spotkania, gdy Hiroshi Ibusuki zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Takuya Okamoto.

W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Yokohama FC: Yusuke Minagawa, Masakazu Tashiro, a na ich miejsce weszli Katsuhiro Nakayama, Reo Yasunaga. Chwilę później trener Shonanu Bellmare postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Hiroto Nakagawa, a murawę opuścił Tarik Elyounoussi. W tej samej minucie w zespole Shonanu Bellmare doszło do zmiany. Shota Kobayashi wszedł za Satoshiego Tanakę.

Tatsuki Seko
87′ Satoshi Tanaka
Masahiko Inoha48′
Hirokazu Ishihara
Yuki Kobayashi
Takuya Okamoto
Takaaki Shichi
44′ 70′ Akimi Barada
Katsuhiro Nakayama86′
77′ Mitsuki Saito
Reo Yasunaga86′
Taiga Hata
Ryuji Sugimoto78′
Daiki Kaneko
Kohei Tezuka
 79′ Hiroshi Ibusuki
Kazunari Ichimi78′
87′ Tarik Elyounoussi
Kosuke Saito61′
Masaaki Goto
Yuta Minami
Riuler de Oliveira Faustino
Masakazu Tashiro86′
87′ Shota Kobayashi
Riku Furuyado
70′ Temma Matsuda
Yuki Kusano78′
87′ Hiroto Nakagawa
Yusuke Minagawa86′
77′ Naoki Yamada
Koki Saito61′
Yuto Iwasaki
Yuji Senuma78′

Przewaga jedenastki Yokohama FC w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Yokohama FC w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.